VLAŠIM – KRALUPY NAD VLT. 5:2

Utkání začalo se zpožděním, zaviněným technickým problémem s ledovou plochou. Kvůli časovému skluzu bylo pouze pětiminutové rozbruslení a ihned po něm následovalo úvodní vhazování. Rytíři, vědomi si postavení obou týmů v tabulce, začali zápas aktivněji, k čemuž jim pomohly i dvě přesilové hry. Ve druhé z nich otevřel skóre Martínek po souhře Duška se Slaninou. Krátce na to také měli hosté početní výhodu, kterou však Vlašimští dobře ubránili. Vzápětí se domácím podařilo natlačit se do útočné třetiny a Jaeger zvýšil na 2:0. V závěru první periody se na ledě začalo trochu přiostřovat, ale rozhodčí situace dobře zvládli.

Dvoubrankové vedení se domácí snažili hned od začátku třetiny navýšit, ale několik příležitostí zastavil v brance hostů Exner. Navíc Rytíři nepouštěli hosty přes střední pásmo. Pak se ale Kralupským podařilo vymanit z tlaku. Řehák obešel obránce, přihrál nehlídanému Hořákovi mezi kruhy a ten snížil do poloodkryté Holánkovy brány. Rytíře obdržená branka zaskočila a iniciativu převzali na své hokejky hosté. Sehráli výborně i vlastní oslabení, když nedovolili téměř ohrozit vlastního brankáře a navíc minutu po jeho skončení srovnali stav utkání. Kučera se dostal do samostatného úniku, ale s jeho nájezdem si ještě Holánek poradil. Hostům se však podařilo využít rozhození vlašimské pětice a po Eliášové střele dorážel za Holánkova záda Kučera - 2:2. Nerozhodný stav ovšem trval jen několik minut. Útok založený za vlastní bránou využil střídání soupeře a v útočném pásmu se zmocnil puku Matějka. Přihrávkou přes Marka Kočího se k zakončení dostal Martin Kakos a vrátil Vlašimi vedení nazpět. Hosté se vzápětí dostali do přečíslení 2 na 1, ale Holánek vytáhl proti Hořákovi skvělý zákrok.

V poslední třetině se hned oba týmy pustily do útoku. Sám před hostujícím gólmanem se ocitl Marek Kočí, ale Exner ho vychytal. Ve 48. minutě se podařilo Martinovi Kakosovi v obranném pásmu zachytit puk a vyslal do přečíslení Marka Kočího s Matějkou. Rychlou výměnou přihrávek rozpohybovali brankáře a Marek Kočí pojistil vedení Rytířů. Hned po vhazování domácí faulovali a v přesilovce se ocitl ve velké šanci Minařík, který vybruslil z rohu až před bránu, ale tísněn obráncem nastřelil pouze tyč. Po oslabení se hned dostali do úniku Tadeáš Kočí s Herwigem. Jejich akce způsobila zmatek v kralupské obraně, kotouč se dostal k Cerkovi, který orazítkoval břevno. Tlak přinesl Vlašimi výhodu přesilové hry, kterou přesně po minutě využili. Jaeger si sjel na modrou, přihrál na Máčalu, jehož zblokovanou přihrávku dorazil Martínek, a bylo to 5:2. Tříbrankový náskok už byl pro Kralupy moc a navíc si šance na zdramatizování utkání překazili faulem, kdy Novák trefil kolenem Müllera, zranil ho a vysloužil si trest 5 + do konce utkání.

„Začátek zápasu byl z naší strany hrozně nervózní a pořádně jsme si nepřihráli. Pak se to uklidilo, začali jsme hrát svůj hokej, do konce třetiny dali dva góly, ale ještě jsme neproměnili spousty šancí. S koncovkou se ale trápíme několik zápasů. Do poloviny druhé třetiny jsme mohli vedení potvrdit, ale přišel náhodný gól hostů, začali jsme se strachovat o výsledek a přišla druhá rána. Naštěstí jsme ve 36. minutě po krásné akci dali třetí gól. Třetí třetina byla do našeho čtvrtého gólu vyrovnaná, pak už jsme byli na ledě pány, udávali tón a přidali ještě pátý gól. V závěru dostal za nesmyslný faul na Müllera hostující hráč pět minut. Přesilovku jsme odehráli, tak abysme nedostali gól, i když i šance jsme měli. Vítězství jsme si až na zkrat ve druhé třetině, zasloužili, i když výhra proti slabším Kralupům měla být vyšší. Jsem rád, že zase můžeme pomýšlet na play off, což musíme potvrdit v Černošicích," zhodnotil zápas asistent trenéra Vlašimi Karel Dýcka, jenž zápas vedl jako hlavní, i když nový kouč Václav Horáček již byl na střídačce: „Byl s námi jeden trénink na ledě a na jeden se díval z tribuny. Chtěl ještě, abych vedl zápas já a od dalšího utkání se již zapojí naplno." 

Branky a nahrávky: 11. Martínek (Slanina, Dušek), 15. Jaeger (Dušek), 36. Martin Kakos (M. Kočí, Matějka), 48. M. Kočí (Matějka), 52. Martínek (Máčala, Jaeger) – 28. Hořák (Řehák), 33. Kučera (Eliáš, Minařík). Rozhodčí: Hruška – Lohr, Nevařil. Vyloučení: 6:6, navíc Háva, Mojžíš 10 minut, Novák 5 + OK do konce utkání (všichni Kralupy). Využití: 2:0. Diváci: 310. Třetiny: 2:0, 1:2, 2:0.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Horálek, Výborný, Vondráček, Müller, Martínek, Máčala, V. Pessr, Varačka – Cerk, Herwig, T. Kočí – Slanina, Dušek, Jaeger – Martin Kakos, Matějka, M. Kočí – Veselka.

TOMÁŠ VONDRÁČEK