PODĚBRADY – BENEŠOV 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Lvi z Benešova se nadřeli na ledě posledních Poděbrad, když zápas rozhodl až v 54. minutě kapitán Lukáš Holánek. „Domácí hráli hodně nečistě, což jim rozhodčí toleroval. Přesto jsme byli jasně lepší, vypracovali si řadu šancí, ale trápili jsme se v koncovce, když jsme trefovali brankáře do hrudníku. Alespoň, že to tam dvakrát Holas (Holánek) šoupnul,“ oddechl si trenér lídra tabulky Pavel Dvořák a dodal na adresu soupeře: „Občas ujeli, když jsme je tlačili v pásmu, ale nebyli schopni dohrát přečíslení.“

V závěru ale mohlo být vyrovnáno. „Deset vteřin před koncem nás Adam Uhlík podržel, když rychlým přesunutím chytil puk letící do prázdné branky při power play domácích znásobenou naším vyloučením,“ pochválil gólmana kouč Lvů. 

Branky: 4. Kadlec – 3. Holánek (Sládek), 54. Holánek (Dušek, Fedoročko). HC LEV Benešov: Uhlík – Fedoročko, Rittig, Kaňka, Polesný, Dušek – Janáč, Korvas, Holánek, Starec, Sládek – Stejskal, Kotýnek, Polesný, Formánek, Janák.

VLAŠIM – KUTNÁ HORA 1:7 (1:4, 0:1, 0:2)

To Rytíře z Vlašimi zasáhlo na domácím ledě sedm sršních žihadel. „Bohužel jsme nenavázali na dobrý výkon z minulého zápasu. O výsledku rozhodla první třetina, ve které nás hosté čtyřikrát potrestali. Od druhé se náš výkon o něco zlepšil, ale nebyli jsme schopni překonat brankáře,“ povzdechl si kouč Vlašimi Stanislav Veselý a podotkl: „V efektivitě zakončení máme problém a naopak v obraně vytváříme školácké chyby. Hra také není, jakou bych si představoval.“

Obránce Tomáš Vondráček přeškolený na útočníka měl jasno. „Nechali jsme se porazit jedinou útočnou formací Kutné Hory. Ačkoliv jsme byli na konkrétní hráče upozorněni, přesto nám dali pět gólů. Ukázalo se, jaké problémy máme s hrou v obranném pásmu, kde nedokážeme pokrývat hráče a často nám vázne založení útoku, při kterém ztrácíme spoustu puků. Citelnou ztrátou pro nás byla absence Davoše (kapitán David Kucharčík – přijel z pracovní cesty z Německa až před třetí třetinou a do zápasu proto nenastoupil), který dokáže tým strhnout svou bojovností a chutí vyhrát," posteskl si a vyslal do týmu kritiku: "Měli bychom se asi každý zamyslet, jestli dáváme do zápasu a tréninků všechno, protože na půl plynu se to hrát nedá."

Branky: 12. Kočí (Bauer) – 9. Jan Tvrdík (M. Jelínek, Jiráň), 18. Jan Tvrdík (M. Jelínek, Jiráň), 18. Jiří Tvrdík, 20. M. Jelínek (Jiráň), 40. Chmelař (Rudolfský, Javůrek), 46. Jiráň, 59. Jiráň (Jan Tvrdík, Švejda). Rozhodčí: Macháč. Vyloučení: 2:1, navíc Vondráček (V) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 286.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Martin Kakos, Drahoš, V. Pessr, Michal Kakos, Bauer, Čtvrtečka st., Výborný – Vondráček, Matějka, Trpišovský – Veselý, Strnad, Soukup – Čtvrtečka ml., Kočí, Stránský – Kucharčík.