BENEŠOV - KUTNÁ HORA 6:2

Lvi nezačali špatně. Úvodní tlak však hosté přestáli bez větší úhony a rozhárané postavení Benešovských jim dovolilo osmělit se a vyslat pár projektilů na spolehlivého Uhlíka. Pasáž na začátku třetiny však spíše připomínala boj, moc hokejové krásy úvod nenabídl. Poté však hráli modrožlutí přesilovku, a to už byla jiná podívaná. První minutu početní výhody ještě branka nepadla, druhé přesilovkové komando však již úspěšné bylo. Kolotoč v útočné třetině rozpoutal Kočí s Polesným a na konci akce stál Tomáš Rittig, který poprvé překonal hostujícího Jelínka a připsal si premiérový gól v partě Lvů. Hned po buly bylo na benešovském stadionu veseleji. Po nahrávce Janáka střílel Šmicr a jeho střelu dorazil za překvapeného Jelínka David Formánek - 2:0.

Do druhé třetiny nevstoupili Lvi dobře. Hned v druhé minutě inkasovali, když přečíslení dva na jednoho úspěšně zakončil Matouš Jelínek. To se však moc nelíbilo domácím a za necelé čtyři minuty Jan Polesný v pádu prostřelil hostujícího brankáře potřetí - 3:1. Poté se podařila domácím další přesilovka. Formánek nabil Holešovi, jeho střelu brankář hostí vyrazil pouze k připravenému Davidu Starcovi, který již neměl problém zasunout kotouč do prázdné branky - 4:1. A přestřelka v druhé třetině pokračovala. Hostující hráči se opět nadechli ke zteči Uhlíkovy branky. Ten párkrát ukázal své umění, ale na dorážku Vojty Dytrycha ve 37. minutě už nestačil - 4:2. Když už se Kutnohorští viděli v šatně, zamkla hosty druhá domácí formace v pásmu a minutu je ždímala. Utahaní hosté nemohli zbavit domácího kapitána Holánka puku, ten nahrál Holešovi, který našel před prázdnou brankou Davida Starce, jenž se nemýlil ani podruhé - 5:2.

Třetí třetina vypadala přesně tak, jako začátek zápasu. Benešovští nemuseli a hostům již na obrat chyběly síly. Zlomit to mohl Jiráň, který upaloval na Uhlíka tváří v tvář sám, ale nakonec ani netrefil branku. Tečku za zápasem udělal Lukáš Holánek, který ve vlastním oslabení objel branku Jelínka a puk mu zasunul přesně za tyč - 6:2.

„Hráli jsme bez zájmu, byli jsme nekoncentrovaní, ale naštěstí nás soupeř za to nepotrestal, vždyť jel jedenáctkrát sám na bránu,“ kroutil hlavou po zápase trenér Benšova Pavel Dvořák a dodal: „Můžu pochválit jen výborného brankáře Uhlíka a z hráčů snesl měřítko jen Holánek.“

Benešov má ze dvou domácích utkání plný počet bodů. Nyní jede otestovat své síly na venkovní kluziště. V sobotu 23. září zajíždí na derby do Velkých Popovic, další týden do dalekého Rakovníka. "Doufám, že nás soupeři prověří, protože takový výkon, který jsme podali proti Kutné Hoře, by na ně nestačil," věří v lepší nasazení Pavel Dvořák v zápasech s Top kluby skupiny.

Branky: 13. Rittig (Polesný, Kočí), 13. Formánek (Šmicr, Janák), 26. Polesný (Šmicr), 35. Starec (Holeš, Formánek), 40. Starec (Holeš, Holánek), 52. Holánek – 22. Jelínek, 37. Dytrych (Rudolfský, Javůrek). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 3:2, 1:0. LEV Benešov: Uhlík – Kotýnek, Janáč, Fedoročko, Šmicr, Stejskal, Korvas, Rittig – Sládek, Kočí, Polesný – Starec, Holánek, Holeš – Janák, Formánek, Mrva – Karpov.