HK Králův Dvůr - HC LEV Benešov 4:5 (1:4, 2:1, 1:0)

Na benešovské hokejisty je v poslední době radno chodit včas. Kdo se opozdil o minutu, neviděl první branku hostí, kterou vsítil Babický, když tečoval Burianovo nahození. Vzápětí si modrožlutí radost zopakovali. Po nahrávce agilního Sládka, překonal podruhé bývalého extraligového brankáře Altrichtra Polesný. Malé zaškobrtnutí Lvů přišlo v 7. minutě, kdy benešovského brankáře překonal Klaus. Radost Králováku vydržela pouze další tři minuty. To se podruhé v zápase prosadil Babický, který po kombinaci s Kočím a Starcem, vyhnal Altrichtra z branky. Nastoupivší náhradní brankář domácích Pavlů vydržel bez inkasované branky přesně deset minut. Burian chytrou střelou uzavřel účet první třetiny a modrožlutí si do první přestávky odnesli tříbrankový náskok.

Do druhé části vstoupil ale jiný Benešov. Nebruslící, neagresivní a faulující. Celých deset minut se hosté jen bránili domácím přesilovkám. Velmi je přitom držel opět bravůrní Štěpánek, který si poslední dobou uchovává formu jako hrom. V půlce zápasu již však nestačil na dorážku útočníka  Křepelky. Když už si mohli Lvi pomoci také přesilovou hrou, dopadlo to podobně, jako když hráli oslabení a samostatný nájezd, který vyprodukoval Králův Dvůr hasil kdo jiný, než hostující brankář. Když bylo Benešovským nejhůř, vymotal zázračný gól kapitán Holánek. Tak dlouho kroužil kolem svatyně domácích, až si jeho přesně mířenou nahrávku srazil do vlastní sítě královehradecký obránce. Náskok však do konce druhé třetiny Lvi neudrželi. Tak jako v první třetině, i ve druhé, minutu před koncem padl gól, nyní však do Štěpánkovy branky. Úspěšným střelcem byl útočníkí Veber.

Třetí třetina začala opět tlakem domácích, ale Štěpánek s pomocí bránících hráčů odolával. Benešovští střídali lepší chvíle s horšími. Situace, kdy lehce vyhazovali kotouče domácím do obranného pásma, s chaosem ve vlastním pásmu. A to ještě mohli být Lvi rádi, že Janák za svůj faul kolenem dostal jen dvě minuty a osobní trest deset minut. Domácí se přeci jen ještě dočkali snížení stavu. Pořadí střelec - nahrávač si z konce druhé třetiny vyměnili Veber a střílející Tuček. Tři minuty před koncem se vhazovalo buly po levici hostujícího brankáře Štěpánka a Králův Dvůr zkoušel štěstí se šesti hráči v poli. Modrožlutým se však povedlo držet domácí od své branky. Snad jen střela Veselého měla gólové parametry, avšak minula hostující klec. A to ještě Polesný netrefil prázdnou domácí klec.

Lvi z Benešova si tak odvezli další tři body a udrželi si čtyřbodový náskok na čele tabulky. 

"Po perfektním vstupu do utkání jsme první třetinu odehráli přesně tak, jak jsme chtěli. Paradoxní je, že nám to spíše uškodilo. Do druhé třetiny jsme vstoupili bez respektu a bez nasazení. A velmi dobře hrající soupeř nám zle zatápěl. Ve třetí třetině jsme hráli ze zajištěné obrany a myslím si, že až na pár chyb, s přehledem," dodal k utkání trenér Benešova Pavel Dvořák a poznamenal k sobotnímu (12. listopadu) okresnímu derby s Vlašimí, které se hraje v Benešově od 17 hodin: "Výhra na hřiště Králova Dvora a prodloužená série vítězství je tou nejlepší pozvánkou na derby. Zvu všechny na parádní zápas."

Branky a nahrávky: 6. Klaus (Žáček, Král), 30. Křepelka (Pánek, Klaus), 39. Veber (Tuček), 45. Tuček (Veber) - 1. Babický (Burian), 2. Polesný (Sládek), 9. Babický (Kočí, Starec), 19. Burian (Holánek, Starec), 34. Holánek. Vyloučení: 9:9, navíc Janák (BEN) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5. Diváci: 130.

HC LEV Benešov: Štěpánek - Bursík, Korvas, Burian, Kotýnek, Císař, Rod - Starec, Holánek, Babický - Sládek, Kočí, Polesný - Janák, Fedoročko, Holeš - Mrva.

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)

Hosté se dostali se do vedení Kočím, ale domácí čtyřmi góly skóre otočili. Jaeger a Matějka v 53. minutě slepenými góly zápas zdramatizovali, ale Mělník do prázdné branky uzavřel na 5:3.

Branky a nahrávky: 14. Příhoda (Šubrt), 17. Kotek (Příhoda), 42. Šícha (Novotný), 47. Chvátal (Novotný, Pokorný), 60. T. Havel (Vernek) – 10. Kočí (Veselý, Martin Kakos), 53. Jaeger (Martin Kakos), 53. Matějka (Kucharčík, Michal Kakos). Rozhodčí: Doubek – Větrovský, Vilímec. Vyloučení: 9:10, navíc Nesládek (ME) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 315. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Horálek, Vondráček, Kakos Martin, Kakos Michal, Hrdlička, Pessr V. – Matějka, Kucharčík, Kočí – Cerk, Dušek, Jaeger, – Husák, Kadlec, Burda, – Veselý, Slanina. Trenéři: Dýcka ml., V. Zelingr.

S využitím klubových webů HC LEV Benešov a HC Rytíři Vlašim