Černošice – HC LEV Benešov 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)

Zápas byl výsledkově do 53. minuty jasný, když domácí vedli 6:2. „Začali jsme zodpovědně zezadu a odolali očekávanému tlaku. Poté jsme hru vyrovnali a šli do vedení. Jenže následně jsme se nechali se unést útočnou hrou a domácí z přesilovky a dorážky otočili na 2:1,“ popsal první dějství Pavel Dvořák a přidal k následujícím minutám: „Ve druhé třetině se hra přelévala, gólmani chytali dobře a byly i přesilovky. Ve třetí třetině jsme si řekli, že na ně vlítneme, ale místo snížení jsme dostali další dva góly.“

Po šesté brance si vzal trenér Benešova time out, stáhnul hru na dvě pětky a začaly se dít věci. „Domácí si už mysleli, že to mají v kapse. My poslali všechno dopředu a během tří minut snížili na 6:5. Poté nás rozhodčí poslal nesmyslně do čtyř, následně vyloučil i jim hráče, ale my už nestačili vyrovnat,“ popsal benešovský trenér vstaní z mrtvých, které ale nepřineslo kýžený efekt.

Kouč tak může jet s dětmi na hory. „To je jediné pozitivum. Jinak mě štve, že jsme ve finále prohráli, a že nechal kluky ve štychu Rittig,“ zlobil se Dvořák na obránce, který na zápas v Černošicích nedorazil.

Kouč dodal i k druhému místu po základní části i play off. „Paradoxně nám asi uškodilo rozdělení do skupin, východní byla kvalitnější a nám tak chyběly těžší zápasy. Na druhou stranu jsme mohli víc odpočívat a šetřit síly na play off. I zranění nás doběhly (Starec, Polesný, Janák) a se sebezapřením dohrávali Sládek, Kočí a Burian. To, co nám vyhrávalo loni celou sezonu, teď jsme pobrali plnými doušky,“ posteskl si.

Branky a nahrávky: 13. Šalamoun (Vladyka), 18. Hofmeister (Sem, Pulkrab), 24. Šalamoun (Pulkrab), 28. Mráz (Šalamoun, Jobek), 46. Pulkrab (Hofmeister), 53. Staněk (Pulkrab) – 9. Sládek (Kočí, Janáč), 35. Korvas (Holeš), 55. Stejskal (Kaňka, Kočí), 55. Formánek (Korvas), 57. Holánek (Janáč).

HC LEV Benešov: Štěpánek – Fedoročko, Burian, Sládek, Kaňka, Kočí – Janáč, Korvas, L. Holánek, Formánek, Holeš – Kotýnek, Bursík, Dušek, Mrva, Stejskal – Kohout.