SLANÝ – BENEŠOV 4:9

Souboj zpočátku nevypadal na jasnou záležitost Benešova. Ten totiž v zpočátku tahal za kratší konec provazu a stále musel dotahovat domácí vedení. Po rychlém gólu Slaného srovnal na 1:1 Janák, aby na trefu domácího Kubinčáka zareagoval do konce třetiny kapitán Holánek.

I ve druhé části začali lépe domácí a potřetí se dostali do vedení, tentokrát brankou Průchy. Jenže ani to benešovské Lvy nezlomilo. Hynek za chvíli opět stav srovnal a v závěru třetiny Babický poprvé převážil misky vah na stranu hostů.

Zdálo se, že benešovští hokejisté již vezmou osud do svých rukou, avšak Novák ve 45. minutě srovnal ve vlastním oslabení na 4:4 a zase se začínalo od začátku. Vypadalo to, že bude drama až do konce. Jenže v čase 48:54 využil Starec přesilovku a rozjel málo vídanou pětigólovou smršť Benešova, která vyvrcholila v čase 55:28 brankou Císaře na 4:9.

„Až do 49. minuty se hrál vyrovnaný zápas, když jsme domácím čtyřikrát darovali předčasného Ježíška po našich hrubých individuálních chybách. I po pátém gólu jsme se snažili hrát v tempu, ale začali jsme víc střílet, domácí gólman něco pustil a nakonec to již soupeř psychicky nevydržel," dodal po páté výhře za sebou trenér Benešova František Sládek a dodal: „Chválím celou partu okolo kapitána Lukáše Holánka."

Benešov již vyskočil v tabulce na třetí místo a má stejný počet bodů jako druhý Rakovník. Teď Lvy čeká v sobotu 13. prosince od 17 hodin malé derby s Velkými Popovicemi, které jsou na osmé příčce, ale čtyřikrát za sebou vyhráli a naposledy porazili lídra z Mělníka. „Zveme všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit. V současné době se nám daří, kluci hrají dobrý hokej, podpořený góly a výsledky. A tak bysme byli rádi, za co největší podporu," přeje si a žádá František Sládek.

Branky a nahrávky: 1. Kubinčák (Novák, Frolík), 13. Kubinčák (Hlavatý, Novák), 27. Průcha (Lapáček), 45. Novák (Frolík) – 11. Janák, 18. Holánek (Babický), 31. Hynek (Holánek, Babický), 39. Babický, 49. Starec (Fedoročko), 50. Holánek (Hynek), 51. Fedoročko (Tichý, Šobíšek), 52. Holeš (Starec), 56. Císař. Třetiny: 2:2, 1:2, 1:5.

HC Lev Benešov: Uhlík – Šmicr, Stejskal, Janáč, Šobíšek, Hron, Císař – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Tichý – Hynek, L. Holánek, Babický.