HC LEV Benešov - HC Junior Mělník 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

V loňské sezoně měli Benešovští s vítězem Krajské hokejové ligy stoprocentní úspěšnost. A tak souboj sliboval velkou podívanou, jelikož modrožlutí se dostali na první místo tabulky a o bod byl za nimi právě Mělník. Přes tři stovky fanoušků byli svědky dominance Lvů a oslavovali další domácí vítězství.

Není letos zvykem, že by Lvi měli tak dobrý začátek jako s Mělníkem. Ve třetí minutě Fedoročko vyhrál buly dopředu na startujícího Holeše, který byl hostujícím obráncem zaháknut a přesto, že zakončil blafák, rozhodčí mu dal šanci na reparát a nařídil trestné střílení. To Holeš se štěstím proměnil  - 1:0. Domácí byli lepší, hýřili pohybem, dohrávali souboje a Mělnickým rychlý přístup dělal problémy. Jediným ohrožením pro domácího Štěpánka bylo první útočné trio Havel, Příhoda, Šubrt. Dvě minuty před první přestávkou zamkli modrožlutí hosty do jejich třetiny a Stejskal dal hře krásnou myšlenku, když našel Janáka a ten pohotově vstřelil gól do poloprázdné branky - 2:0.

Jediná komplikace pro domácí přišla těsně po první pauze. Přesilovku hostů využil skoro z nulového úhlu kapitán Šubrt. Benešovští strávili prostřední třetinu vesměs na trestné lavici, ale Mělník žádný další gól nepřidal a navíc ve své početní výhodě inkasoval. Babický naskočil ze střídačky přímo za vyhozeným pukem do brejku a střelou příklepem překonal Vokurku potřetí - 3:1.

Modrožlutí drželi pohodlný náskok, sem tam je hosté zatlačili k vlastní brance, ale Štěpánek byl opět pro tým jistotou. Sedm minut před koncem Lukáš Burian přibil mělnickým pověstný hřebíček do výsledkové rakve, když dorazil Babického střelu. A když publikum skandovalo "dejte jim bůra", Rod nelenil a pátou brankou do sítě nešťastného Vokurky potěšil i diváky.

Benešov udržel první místo v tabulce a je jisté, že na něm vydrží i do příštího domácího utkání, kdy přivítá v derby Rytíře z Vlašimi.

Pavel Dvořák (trenér HC LEV Benešov): "„Viděli jsme velmi kvalitní utkání mezi prvním a druhý před vynikající kulisou. Za předvedený výkon, podpořený opět výborným brankářem Štěpánkem a kvalitní obranou hrou, si všichni zaslouží pochvalu. Každý hráč předvedl přesně to, co jsme si řekli před utkáním. V kabině po utkání jsem klukům ještě jednou poděkovali. I výborní fanoušci zasluhují pochvalu a rád bych je pozval na příští domácí zápas s Vlašimí, kde je budeme také moc potřebovat."

Branky a asistence: 3. Holeš (TS), 18. Janák (Stejskal, Císař), 37. Babický (Sládek) 54. Burian (Babický, Holánek), 57. Rod (Polesný, Sládek) - 22. Šubrt (Příhoda, Prejza). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1. Diváci: 320.

HC LEV Benešov: Štěpánek - Korvas, Burian, Kotýnek, Stejskal, Bursík, Císař - Starec, Holánek, Babický - Sládek, Kočí, Polesný - Janák, Fedoročko, Holeš - Mrva.

HC Rytíři Vlašim - SK Černošice 6:5 (0:2, 3:0, 3:3)

Po první třetině Rytíři prohrávali 0:2, ale ve druhé skóre třemi góly otočili. Ve třetí části zvýšili na 5:2 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté srovnali, a když už se schylovalo k nájezdům rozhodl domácí Jaeger.

Branky a nahrávky: 21. Kadlec (Matějka, Vondráček), 30. Jaeger (Dušek), 39. Cerk (Horálek), 44. Cerk (Horálek), 44. Veselka (Burda, V. Pessr), 60. Jaeger (Veselka, Cerk) – 6. Teubner (Staněk, Loskot), 18. Vladyka, 49. Šalamoun, 52. Veselý (Staněk, Sem), 56. Jobek (Staněk, Sem). Rozhodčí: Novák – Mrázek, Tasch. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:4. Oslabení: 0:1. Diváci: 320. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:5, 6:5.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Kakos Michal, Vondráček, Horálek, Pessr V., Kakos Martin, Pessr J., – Matějka, Kucharčík, Kadlec – Husák, Dušek, Jaeger – Veselka, Cerk, Burda. Trenéři: Dýcka ml., Zelingr.