BENEŠOV – ČERNOŠICE 5:2

Úvod benešovským lvům nevyšel, hosté je dostali pod tlak, po kterém získali vedení po ráně Staňka. Od další gólové pohromy uchránil domácí brankář Uhlík.

„Absolutně jsme nestíhali, u všeho jsme byli pozdě a mohli jsme prohrávat větším rozdílem," dodal k pomalému rozjezdu svých svěřenců trenér Benešova František Sládek.

Po deseti minutách se lvi vzpamatovali, začali být důrazní, srovnali hru a také Janákem skóre.

Ve druhé třetině se hrál dobrý hokej se šancemi na obou stranách, ale nakonec shodným skóre jako v první části. Hosté opět převážili misky vah na svoji stranu brankou Kahánka. Vzápětí se do role Zorro mstitele převtělil Starec, který ztrestal faul hostujícího hráče, na spoluhráče, ale tak, že byl vyloučen do konce utkání.

„David se zastal spoluhráče po tvrdém ataku protihráče a oplácel. Nevyčítám mu to, ale o přestávce jsme si řekli, že se nechceme nechat vyprovokovat a sedm minut na to máme trest. Naštěstí jsme tříminutové oslabení ubránili," oddechl si kouč.

V závěru druhé části Drda srovnal stav na 2:2.

„To byl důležitý moment," radoval se Sládek.

Ve třetí třetině mohly oba týmy strhnout výhru na svoji stranu. Rozhodnutí kvalitního zápasu nakonec přišlo mezi časy 53:39 – 58:48, kdy domácí vstřelili tři góly. Do vedení dostal Benešov Tichý, aby čtvrtou branku přidal kapitán Holánek po spolupráci Stejskala s Tichým. Dílo dokonal technický gól, jenž byl připsán Babickému, který byl v power play hostů faulován před prázdnou brankou.

„Hrál se výborný hokej. Do zápasu jsme vstoupili špatně, ale od 10. do 54. minuty to byl vyrovnaný hokej a mohly vyhrát oba týmy. K nám se ale přiklonilo štěstí. Závěr už kluci sehráli velmi dobře, nepustili soupeře k ničemu a dokonali výhru technickým gólem Babického, který byl faulován před prázdnou brankou," poznamenal trenér Benešova František Sládek a ještě dodal: „Byl to kolektivní výkon, ze kterého chci vyzdvihnout Janáka a Drdu, jenž hráli na své poměry výborně a vyplácí se nám, že máme tři vyrovnané lajny. Vyskočili jsme na čtvrté místo. Teď jedeme do Slaného, kde bysme chtěli prodloužit pěknou sérii a už bychom se velice přiblížili play off."

Branky: 11. Janák (Fedoročko, Císař), 38. Drda (Štětina, Holeš), 54. Tichý (Janák, Fedoročko), 57. Holánek (Stejskal, Tichý), 59. Babický – 4. Staněk (Suchý), 26. Kahánek (Hofmeister). Rozhodčí: Doubek – Hrčka, Fůs. Vyloučení: 3 x 2 – 7 x 2 + Starec (Bn) 5 + 20 minut. Bez využití. Diváci: 131. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:0.

HC Lev Benešov: Uhlík – Šmicr, Stejskal, Janáč, Šobíšek, Hron, Císař – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Tichý – Hynek, L. Holánek, Babický – Štětina.