Jistotu play off mají tři mužstva mezi nimiž je LEV Benešov, který se ale v novém roce nepotkal moc s formou, dva ze tří zápasů prohrál a opustil pozici lídra tabulky, kterou držel od pátého kola. „Je trochu nepříjemné přijít o první místo tři kola před koncem. Určitě by bylo pěkné, jak pro fanoušky, tak pro vedení klubu, tak pro nás samotné, zakončit základní část na prvním místě," stýská si kapitán benešovského týmu Lukáš Holánek, ale rychle zatlačuje černé myšlenky: „Vědu z toho nedělám. Po vánoční přestávce nejsme úplně v herní pohodě a máme ještě několik dnů na to, dostat se zpátky na vítěznou vlnu. To je teď náš hlavní cíl před začátkem play off."

V sobotu 28.1. čeká svěřence trenéra Pavel Dvořáka doma od 17 hodin čtvrtý celek tabulky Králův Dvůr, jemuž stačí bod na definitivní klid do vyřazovacích bojů. Lvi ale budou chtít napravit zaváhání v Mělníku (1:5). „Domácí utkání jsou v našem podání vždy o něčem jiném než utkání venku. Králův Dvůr má hokejové mužstvo, takže se těšíme na kvalitní kombinační hokej," má jasno před zápasem Lukáš Holánek, jenž je s 32 body nejproduktivnějším hráčem celé Krajské ligy.

Ten ještě odtajňuje, co soupeře čeká: „V domácích utkáních se snažíme o aktivní hru směrem dopředu, podpořenou bruslením a agresivním napadáním. Na tom nehodláme nic měnit. Zaměřit se ale musíme na naši disciplínu i vzhledem k blížícímu se play off. Tam bude hrát hra v početní výhodě či nevýhodě podstatnou roli."

RYTÍŘI CHTĚJÍ BÝT PO MĚLNÍKU ZACHRÁNĚNI

Jiné starosti mají Rytíři Vlašim, sedmí v tabulce, kteří mají dva cíle před závěrečnými zápasy. „Stále hrajeme o záchranu a potřebujeme vyhrát. Pokud se nám to povede, tak můžeme poslední dvě kola pomýšlet i o play off," jasně říká trenér Vlašimi Karel Dýcka.

V sobotu 28. 1. od 17:30 nečeká Rytíře v domácím prostředí lehký soupeř, třetí Mělník, který má již klid před boji v play off, hraje v klidu a naposledy rozcupoval Benešov 5:1. „Bude to těžký zápas. Pokud však budeme mít ještě lepší přístup než v Černošicích, tak bychom měli tři body udělat, ale musíme proměňovat šance," hlásí odhodlaně kouč hokejistů zpod Blaníka, jehož dcera Nikola vyhrála mládežnického sportovce na Benešovsku za rok 2016.

Pokud Vlašim vyhraje za dva body, je zachráněná a může se před derby s Benešovem a Jesenicí bojovat o play off, kde má prozatím náskok dvou bodů.