HC Benešov - HC Trutnov 7:3

V první třetině byli živější hosté, hlavně rychlý přechod do útoku dělal domácím problémy. To se také projevilo při prvním gólu Trutnova, když Hruška zpětnou přihrávkou vyzval Chaloupku a jeho dělový projektil se zastavil v šibenici Malíkovy branky. Vodní Lvi měli tupé zuby, přesto stačili z čistajasna vyrovnat. Hostujícího Divíška při přečíslení čtyři na dva vychytal Malík a z následného brejku Holánek střelou přes obránce překvapil brankáře. Jenže hosté šli přeci jen veseleji do kabin, když se Potůček krásně uvolnil v rohu kluziště a po ledě prostřelil Malíka. „Moje obavy se potvrdili, protože Trutnov je mužstvo, které jsem nejméně chtěl. Mají dvě přednosti – disciplinovanost a trpělivost. Ve dvou zápasech nás odcouvali, ubránili a v protiútoku jsou velice silní. To se potvrdilo. My jsme byli zakřiknutí a nehráli jsme agresivně,“ našel příčiny neúspěchu v první třetině trenér Benešova Josef Kaisr.

Do druhé třetiny vlétli Benešovští jako uragán. Od začátku přitlačili Trutnov, vynutili si fauly a trestali hosty v přesilovkách. Nejprve Kaňka při početní výhodě dvou mužů v poli protlačil puk mezi betony Ševčíka po nabídce Kounovského a misky vah převážil na benešovskou stranu v přesilovce pět na čtyři Peťovský dorážkou přihrávky Vacka. Zvýšení náskoku pohrdli při jedné akci Kaňka a Kounovský, kteří netrefili prázdnou branku. „Zvedly nás přesilovky a ještě jsme netrefili dvakrát prázdnou bránu,“ ukázal Josef Kaisr, co mohlo rozhodnout.

Ve třetí třetině pokračovali Vodní Lvi v tlaku a ihned využili Kocmanem do prázdné svatyně přesilovku pět na tři. Hosté se ale naposledy vzpamatovali, když také v početní výhodě snížili Jindřichem od horní tyčky do sítě – 4:3. Jenže to bylo z jejich strany vše. V 51. minutě projel Kaňka, jak jinak než v přesilovce, do třetiny hostů a pověsil puk pod víko, a tím definitivně spadla nervozita z benešovských hokejek. V závěru na ledě kralovali a v 56. minutě během třinácti vteřin poslali hosty do kolen dělovkou R. Verbík (přesilovka) a Novák po ideální nabídce Jágra. „Ve třetí třetině jsme již hráli dobře a přesilovky nám pomohly k výhře. Soupeř, jak začal prohrávat, znervózněl, přestalo se mu dařit a závěr nezvládl,“ radoval se trenér a dodal: „Chtěl bych ocenit výkon všech tří lajn.“

Branky: 13. Holánek (Novák), 23. Kaňka (Kounovský, Macek), 30. Peťovský (Vacek, Košatka), 45. Kocman (Macek, R. Verbík), 51. Kaňka (Macek), 56. R. Verbík (Peťovský), 56. Novák (Jágr) – 10. Chaloupka (Hruška), 16. Potůček (Králíček), 47. Jindřich (Mikšovský). Rozhodčí: Smítka – Daněk, Prokop. Vyloučení: 6 x 2 + Kaňka 10 minut – 11 x 2. Využití: 5:1. Diváci: 570. Třetiny: 1:2, 2:0, 4:1.

HC VHS Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Kocman, Kaňka, Kounovský – Pešek, Zeman, Novák, Holánek, Jágr – Košatka, R. Verbík, Peťovský, Vacek, Moravec – Jaeger.

Druhé utkání se hraje ve středu od 18 hodin v Trutnově. „Mají tam užší hřiště a divoké diváky. Na druhou stranu budou nervóznější a kdyby se nám podařilo nějaký gól vstřelit, mohli bychom překvapit,“ přeje si trenér Josef Kaisr.

Třetí utkání je na pořadu v pátek opět v Benešově. Hraje se na tři vítězné zápasy.