HC LEV BENEŠOV – HC RYTÍŘI VLAŠIM 7:1

Na hokejové derby se přišlo podívat 1250 diváků, kteří rozhodně nelitovali. Vysoké nasazení týmů s mnoha šancemi a osobními souboji. „Skvělá divácká kulisa. Kdy jindy by lidé měli přijít, když jsme první, na derby s Vlašimí a na hokej, který předvádíme," pochvaloval si benešovský kouč Pavel Dvořák.

Ve vyrovnané bezbrankové první třetině se soupeři spíše oťukávali a nechtěli vyrobit chybu. Utkání se začalo lámat na začátku druhého dějství, když během dvou minut se domácí dostali po střele Sládka a šikovnosti L. Holánka do dvoubrankového vedení. Třetí branku připojil Babický a skóre třetiny završil Holeš, když hosté v domnění faulu benešovského hráče přestali na chvilku hrát. Na začátku poslední třetiny využil benešovský Babický přesilovku a zvýšil na 5:0. Šestou branku připojil Holeš dělovkou od modré a ve 45. minutě završil benešovskou kanonádu Rod. Ve 49. minutě se Vlašimi podařilo vstřelit jedinou gól z přesilovky Matějkou. V závěru rozhodnutého utkání se přiostřilo a došlo i na zápasnické souboje, po kterých někteří hráči museli předčasně pod sprchy.

„Na zápas jsme se pečlivě připravovali, především po psychické stránce, protože utkání jsou vždy vyhecovaná. První třetina byla opatrná, ale ve chvíli, kdy jsme vstřelili první gól to z kluků spadlo a odehráli perfektní zápas," řekl po utkání benešovský trenér Pavel Dvořák.

První třetinu jsme se drželi. Rozhodla druhá, kdy jsme se soupeřem nestačili bruslit a začaly padat góly. Na Benešov jsme tentokrát neměli a vyhrál zaslouženě," uvedl kouč Vlašimi Karel Dýcka.

Branky a asistence: 23. Sládek (Holánek, Korvas), 24. Holánek (Korvas), 33. Babický (Holánek), 38. Holeš (Holánek), 42. Babický (Fedoročko), 42. Holeš (Burian), 45. Rod (Polesný – 49. Matějka (Kucharčík). Rozhodčí: Macháč. Vyloučení: 9 x 2, 5 + OK/10 x 2, 5 + OK, 10 + OK. Využití: 0:1. Diváci: 1250. Třetiny: 0:0, 4:0, 3:1.

Benešov: Štěpánek – Burian, Korvas, Rod, Šobíšek, Bursík, Kotýnek, Císař – Babický, Kočí, Polesný – Starec, Holeš, Šmicr – Janák, Fedoročko, Sládek – Hynek, L. Holánek, Mrva.

Vlašim: M. Holánek – Michal Kakos, Martin Kakos, Vondráček, Horálek, J. Pessr, Hrdlička, Gut – Slanina, Kucharčík, Matějka – Kadlec, Burda, Veselka – Veselý, Husák, Kočí – Cerk, Jaeger.