LVI BENEŠOV – RAKOVNÍK 5:7

Lvi měli neskutečný vstup do zápasu, byli všude rychleji a než se Rakovník vzpamatoval, vedl Benešov v 16. minutě 4:0, když se do sítě trefili postupně Drda, Hynek, Babický a kapitán Holánek. Druhou a čtvrtou trefu dělilo pouhých 220 vteřin. Domácí byli hodně nahoře a mysleli si, že již soupeř bude snadným soustem a nastřílí mu další branky. Jenže si nepohlídali konec třetiny a hostující Ságner sedm vteřin před sirénou dal Rakovníku impulz.

Branka jakoby se Lvy zamávala a nepomohla jim ani přestávka a ve druhé části, jak nabyli, tak pozbyli. Rakovník vsítil rychle tři góly, dva v přesilovkách a ve 31. minutě se začínalo znovu. „To byl zlom v zápase. Polevili jsme, dělali chyby, byli nedisciplinovaní, vylučovaní a za deset minut bylo vyrovnáno," zlobil se kouč Benešova.

Ten si vzal následně time out, což na chvíli zabralo, Lvi se vzpamatovali a díky kapitánu Holánkovi šli do vedení 5:4. Jenže opět přišel závěr třetiny a tentokrát osmnáct vteřin před koncem srovnal Bauer.

Třetí část byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách a zlomila se ve prospěch hostů v samotném konci. Nejprve sice neproměnili trestné střílení, aby je vzápětí přeci jen dostal Bauer do vedení a výhru Rakovníka o chvíli později dokonal Kounovský.

„Do třetí třetiny jsme nastoupili dobře, deset minut bylo výborných i šance, ale pak jsme byli vylučováni a otočilo se to," dodal ke třetí části Sládek, jenž ani gólmana Uhlíka nehanil po sedmi gólech: „Chytal výborně a za góly nemohl. Musíme ale trochu zlepšit obrannou práci. Prohráli jsme, ale nevěšíme hlavy. "

V sobotu 17. ledna od 17:30 čeká třetí Benešov okresní derby na ledě deváté Vlašimi, která bojuje o play off. „V derby není favorit, ale kluci se na něj těší hodně. Pod tlakem budou více Vlašimáci a můj asistent Ivan Bartůšek, já totiž nejsem domácí," dodal se smíchem k derby František Sládek, jenž nebydlí na Benešovsku.

Branky a nahrávky: 6. Drda (Holeš, Starec), 13. Hynek (Holánek), 15. Babický (Holánek, Císař), 16. Holánek (Babický), 36. Holánek (Císař) – 20. Ságner (Ambroz), 24. Douda (Nosek), 29. Ambroz (Ságner), 31. O. Gebhard (M. Gebhard), 40. Bauer (Nosek), 56. Bauer, 57. Kounovský (Bauer). Vyloučení: 8:5 + Starec (B) 10 minut), 2 + 2 Janák (B) a Kounovský (R). Využití: 1:2. Diváci: 300. Třetiny: 4:1, 1:4, 0:2.

HC Lev Benešov: Uhlík – Císař, Stejskal, Janáč, Hron, Šmicr – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Pěkný (21. Štětina) – Holánek, Hynek, Babický.