HC Čáslav – HC LEV Benešov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Začátek patřil čáslavským tryskáčům, kteří deset minut zle Lvy svírali a dostali se i do vedení. „Očekával jsem to,“ nepřekvapilo to kouče Benešova.

Postupem času domácí ubrali na tempu, hosté se vymanili z tlaku a Holeš z přesilovky vyrovnal. „Postupem času soupeři docházely síly, už nebyli tak aktivní a nám se otvírali okýnka v jejich obraně,“ viděl Dvořák.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a šance byly na obou stranách, ale gólmani chytali výborně, když ani Holánek neproměnil trestné střílení. Přesto Fedoročko převážil misky vah na stranu Lvů z dorážky – 1:2.

Ve třetí třetině odskočili hosté na 1:3, když Polesný ujel v oslabení a překonal brankáře Čáslavi. Domácí sice vzápětí snížili na 2:3, ale Lvi si již vedení pohlídali, když se domácí ani nedostali k power play, protože faulovali a Benešov hrál přesilovku, ze které mohl navýšit skóre Kaňka, ale trefil jen tyč prázdné branky. „Domácí hodně útočili a tím otvírali obranu a mohli jsme dát víc gólů,“ podotkl kouč Lvů.

Tomu a nejenom jemu, tři minuty před koncem zatrnulo, když se benešovský Ondřej Sládek skácel na zem. „Domácí byli flustrovaní, Ondra jel střídat, dostal loktem do krku a zapadl mu jazyk,“ popsal nepříjemnou událost kouč Benešova a oddechl si: „Dvě doktorky ho dali rychle dohromady. Následně přijela záchranka, ale Ondra podepsal revers, že mu je již dobře a do kolínské nemocnice nepojede. Věřím, že bude v pohodě.“

Před posledním kolem a derby s Vlašimí je Benešov celkově na druhém místě za Mělníkem. „Stejně vyhrajeme celou soutěž, protože Rakovník hraje s Mělníkem, který ztratí bod a to nám stačí, protože my porazíme v derby Vlašim,“ už rozplánoval poslední kolo s úsměvem Pavel Dvořák, jenž věří, že bude mít zápas s Rytíři náboj, přestože už o nic relativně nepůjde: „Na jednu stranu jsem rád, že se nerozhoduje o play off, na druhou stranu mě to mrzí. Přesto takový zápas, chtějí oba vyhrát a bude mít určitě náboj, i když o nic nejde. Nastoupíme v plné sestavě.“

Je již také jasné, že v prvním kole play off půjde Benešov na béčko Mladé Boleslavi, které si moc trenér Benešova nepřál. „Pokud chceme postoupit, tak musíme porazit každého. Loni jsem si nepřál Rakovník a postoupili jsme přes něj, tak to třeba bude stejné,“ má jasno Pavel Dvořák.

První zápas play off mezi Benešovem a Mladou Boleslaví B se hraje ve středu 21. února v Benešově. V Boleslavi se bude hrát buď v pátek 23. nebo v sobotu 24. února. Pokud by se nerozhodlo, tak se třetí zápas odehraje v neděli 25. února v Benešově.

Branky a asistence: 4. Muras (Křišťan), 45. Kraučuk (Pipek) – 14. Holeš (Formánek), 38. Fedoročko (Kaňka, Holeš), 44. Polesný. HC LEV Benešov: Štěpánek – Fedoročko, Rittig, Kaňka, Kočí, Sládek – Stejskal, Kotýnek, Holánek, Formánek, Holeš – Burian, Janáč, Mrva, Polesný, Janák – Bursík, Karpov.