HC Žabonosy - HC LEV Benešov 5:7 (3:1, 1:0, 1:6)

Začátek utkání byl opravdu pro Benešov katastrofický. Deset vteřin po úvodním buly už lovil puk Štěpánek ze své klece. Dalekonosnou střelou ho překonal domácí obránce Paroubek. Hosté byli všude pozdě. Místo rychlé odpovědi modrožlutých přišly dva údery domácích. Nutno říci, že Žabonosy byly v této chvíli pánem na ledě. O dvě branky zvýšili vedení domácích Hutla v přesilovce a Krumpholz. Timeout trenéra Dvořáka hosty probral. Zlepšili pohyb a odměnou jim byla branka Holeše, který zametl Fedoročkovu střelu - 3:1. Hosté se tlačili za dalším snížením, ale domácí hráli velmi dobře.

Koncentrace v prvních minutách byla pro benešovské v utkání velkým problémem. Druhá třetina, první minuta, branka domácích. Tentokrát na brankovišti po závaru dorážel puk Kubát. A tak Lvům nezbývalo nic jiného, než se tlačit před domácí branku. Žabonosy však hrály zodpovědně a modrožluté nepouštěly na dostřel Hermannovi. Když už nějaký projektil hosté vyslali, poradil si s ním domácí brankář. V druhé třetině již branka nepadla a s nadějemi na úspěch Benešovských to nevypadalo dobře.

Snahu Lvů o zdramatizování výsledku vzala za své, jak jinak, hned na začátku třetí třetiny. To se nejlépe na brankovišti zorientoval Beňovský a vyhnal Štěpánka z branky - 5:2. Nastoupivší Karda však už moc práce neměl, až na dva závary, které s přehledem vyřešil, se domácí do útoku již nehrnuli. Jedenáct minut před koncem utkání vykřesal malou jiskřičku naděje pro hosty Holeš, který dorazil Holánkovu střelu. Za chvíli po přihrávce Kočího zkompletoval Holeš hattrick. Lvi ucítili kořist a hnali se za vyrovnáním. Pomohli jim k tomu i domácí. Nejprve dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě, posléze je dokonce oslabil Mejzr na pět minut. Dvojnásobná přesilová hra se Lvům nedařila, přesto v početní výhodě udeřili. Sládek si natáhl brankáře a pohodlně zavěsil. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. V pokračující přesilovce tečoval opět Sládek střelu Holeše. Hosté v tu chvíli brali zlatý bod a nechtěli se už moc hnát do útoku, ale domácí jim opět nabídli skvělou příležitost v podobě přečíslení dva na jednoho, Babický krásně našel Holeše, který zpečetil osud domácího zmaru ve třetí třetině. V závěru ještě benešovský Stejskal dostal dvouminutový trest a Žabonosy zkusily powerplay zesílenou o vyloučeného hostujícího hráče. Avšak ta se jim nepovedla a Fedoročko bekhendem přes celé hřiště upravil na konečných 5:7.

"Za výhru jsme rádi, ale ty zbytečné nervy okolo. Měli jsme otřesné začátky třetin, kdy jsme inkasovali v první minutě každé třetiny, dvakrát dokonce do třicáté sekundy. V prvních dvou třetinách jsme byli všude a vlastně nikde, pozdě jsme dostupovali situace a řešili jsme je složitě, anebo špatně. Laxnost a nedůrazná hra do těla tomu daly korunu. Ve třetí třetině, kromě začátku, kde jsme se opět nevyvarovali branky v naší síti, si všechno sedlo. Kluci začali bojovat, soupeř faulovat a vydařené přesilovky zajistily obrat ve skóre. Musím všechny pochválit za týmový výkon," dodal po utkání asistent trenéra Benešova Matěj Ferančík.

Branky a nahrávky: 1. Paroubek (Kubát), 7. Hutla, 8. Krumpholc (Svoboda, Pomichálek), 21. Kubát (Spitzer, Skokan), 42. Beňovský (Mejzr, Hurt) - 11. Holeš (Fedoročko, Kotýnek), 49. Holeš (Holánek), 50. Holeš (Kočí, Sládek), 56. Sládek (Kočí, Holánek), 58. Sládek (Holeš, Starec), 59. Holeš (Babický), 60. Fedoročko. Vyloučení: 5:4, navíc 5+OK Mejzr (ŽAB), 10 min. Hermann (ŽAB). Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:7. Diváci: 100.

HC LEV Benešov: Štěpánek (42.Karda) - Kotýnek, Rod, Stejskal, Bursík, Šobíšek, Císař, Korvas, Šmicr - Sládek, Holánek, Starec - Polesný, Kočí, Babický - Mrva, Fedoročko, Holeš - Hynek. Trenér: Dvořák.

BK Mladá Boleslav B - HC Rytíři Vlašim 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Od začátku byli aktivnější domácí a už ve druhé minutě otevřeli skóre Rovným, jenž využil clonících hráčů před Holánkem. Boleslavští byli brankou nabuzeni a dál rychlým přístupem nenechali hostům klid na rozehrávku. Ve 4. minutě vyhodili domácí kotouč na zakázané uvolnění. Obránce Výborný ho dojížděl spolu se soupeřem v zádech. Ten jej současně s hvizdem rozhodčího přistrčil a padající Výborný si zranil koleno o mantinel. První třetinu ještě v bolestech odehrál, ale poté musel z utkání odstoupit. O dvě minuty později vstřelili branku Vlašimští. Dušek přihrál Jaegerovi, který svojí pověstnou utěšenou střelou vyrovnal na 1:1. Domácí byli však stále aktivnější, vytvořili si několik šancí, ovšem vždy ztroskotali na Holánkovi. Pět minut před koncem první třetiny objel Dušek obránce, předložil puk Jaegerovi a ten bez problémů vymetl horní roh Kořínkovy klece. Zbývala necelá minuta do první sirény, Trégl se vymanil ze souboje, vybruslil z rohu před bránu a srovnal na 2:2.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe Rytíři a domácí několikrát uzavřeli v jejich pásmu, nicméně branky dali domácí. Nejprve se prosadil Dinga po přihrávce Rovného a za pár minut objel bránu Vlašimi Kristek a s pomocí odrazu od brusle jednoho z hostujících obránců dostal puk za čáru - 4:2. Na Kristkovu branku dokázali Rytíři bleskově zareagovat už za 17 vteřin. Michal Kakos vystřelil od modré, domácí brankář vyrazil puk k Burdovi a bylo sníženo. Ve 35. minutě už bylo srovnáno. Cerk si našel volný kotouč v útočném pásmu, vybruslil si na kruh a poslal ho do sítě - 4:4. Následně dostaly oba týmy šanci krátkých přesilových her, ale skóre se neměnilo.

V poslední části ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu a nabídnout tak soupeři výhodu. Přesto se v 50. minutě dostali do vedení domácí v přesilovce Kristkem, který využil chaosu v předbrankovém prostoru a přehodil puk přes Holánka. Poté začal pro Vlašim rychle čas utíkat. Avšak v 55. minutě se dostal do úniku Martin Kakos, v tísni dokázal zakončit, ale Kořínka nepřekonal. Dojíždějící dvojice Matějka s Kucharčíkem ukázali důraz a druhý jmenovaný dotlačil puk do brány - 5:5. O půl minuty později se dostali domácí do pásma Vlašimi. Boleslavský hráč přihrál spoluhráči rukou, čehož si rozhodčí nevšimli a hru nepřerušili. Domácí útočník se tak dostal do zakončení, Holánek ho vychytal, ale puk mu vypadl. U brány nastal zmatek a ve snaze vstřelit branku, respektive odvrátit nebezpečí, zalehlo několik hráčů Holánka a domácí protlačili kotouč za jeho záda. Bruslaři se radovali, ale rozhodčí správně branku neuznal kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, a navíc byla ještě před dosažením gólu pravděpodobně posunutá brána. Boleslavští doma chtěli zvítězit, a tak se hnali do ofenzívy. Zapomněli však na zadní vrátka a opět se Martin Kakos dostal za obránce. V samostatném úniku přestřelil bránu a oba dojíždějící obránci odjeli nepochopitelně do rohu. Puk se ovšem od zadního plexiskla odrazil zpět před brankáře přesně na hůl dojíždějícího Kucharčíka. Ten již neměl problém zakončit a procedil puk mezi betony zmateného Kořínka - 6:7.

Branky a nahrávky: 2. Rovný (Dinga), 20. Trégl (Dinga), 26. Dinga (Rovný), 30. Kristek, 50. Kristek (Rovný, Mattis) – 6. Jaeger (Dušek), 15. Jaeger (Dušek), 30. Burda (Michal Kakos), 35. Cerk, 55. Kucharčík (Matějka, Martin Kakos), 57. Kucharčík (Martin Kakos). Rozhodčí: Novák – Kovačík, Mrázek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:6. 

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Michal Kakos, J. Smutný, Výborný, V. Pessr, Drahoš, Vondráček – Matějka, Kucharčík, Martin Kakos – Kočí, Dušek, Jaeger, – Cerk, Kadlec, Burda – Husák, Veselka. Trenéři: Dýcka ml., Zelingr.

V sobotu 15. října hraje Benešov doma od 17 hodin s Černošicemi, Vlašim přivítá ve stejný den od 17:30 Velké Popovice.

S využitím webů HC LEV Benešov a HC Rytíři Vlašim