Rok se sešel s rokem a oba týmy si opět zkusí čtvrtfinále, které bylo, jak pro Lvy, tak Rytíře loni konečnou. Benešov ztroskotal na Velkých Popovicích (4:4 a 2:8) a Vlašim na Rakovníku (4:2, 1:3, prodloužení 0:1). Prostě první kolo play off je dlouho pro oba týmy zapovězeno. To budou chtít o víkendu změnit.

Čtěte: Začínali živým betlémem, nyní dělají akce pro stovky lidí

Lvi skončili druzí v tabulce, když měli parádní první část sezony a soutěž vedli, ale do roku 2017 nevstoupili dobře a mají kolísavé výkony. Ve čtvrtfinále je čeká Rakovník, který sice v základní části porazili 6:4 a 5:3, ale nejméně si ho přáli. „Hlavně ne Rakovník,“ zhrozil se jeden z majitelů klubu Ivan Bartůšek. Přání ale nebylo vyslyšeno a narazí na partu okolo zkušeného kladenského trenéra Otakara Vejvody staršího. Na druhou stranu, ale zkušený útočník Radek Jágr nepanikaří. „Je mi to jedno, koho jsme dostali. Play off je jiná soutěž, než základní část,“ netrápí se tím.

První zápas se hraje na ledě hůře postaveného týmu v tabulce, tudíž v Rakovníku, dnes od 17:30. Tam už by měl mít trenér Pavel Dvořák marody a zraněné – Holánka, Kočího, Janáka a Babického, kteří absentovali v posledním kole základní části. Otazník je jen nad startem Polesného, jenž měl ruku v sádře. Hlavně kapitán Lukáš Holánek hodně týmu v posledních třech zápasech chyběl. „Budu hrát,“ má jasno duše týmu a nejlepší hráč v kanadském bodování soutěže, který měl zlomenou lícní kost od puku a nastoupí se sebezapřením.
Druhé utkání se hraje v neděli 19. února na ledě v Benešově od 17 hodin. Pokud by byl stav zápasů 1:1, tak se hraje hned v Benešově pětiminutové prodloužení a pokud ani to nerozhodne, o postupujícím rozhodnou nájezdy.

Přečtěte si: Azylový dům v Benešově má začít sloužit ještě letos

Vlašim si na soupeře z Mělníka věří

Rytíři Vlašim se po počátečních problémech vzpamatovali a nakonec se ve vyrovnané tabulce prokousali i do play off. „Jsme rádi, že jsme se zachránili a play off je pro nás plusové. V to už nikdo nedoufal, možná jen někdo ve skrytu duše,“ podotýká trenér Dýcka.

Vlašim sice má splněno, ale chce víc, ale po posledním zápase v Jesenici byl kouč na výkon hráčů naštvaný. „Takový výkon na play off nestačí a musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli tři zápasy před Jesenicí,“ věří Dýcka, že hráčům jedna facka stačila a ve čtvrtfinále potěší diváky kvalitní hrou. Tam je zastavil v loňské sezoně až Rakovník, když první zápas doma Rytíři vyhráli 4:2, v Rakovníku prohráli 1:3 a v prodloužení padli a tak jim sezona skončila nešťastně.

Letos je čeká třetí tým tabulky Mělník, který si Rytíři přáli. V základní části na ledě soupeře prohráli 3:5, doma ho rozstříleli 9:3. „Mělník má dobrou formu, mužstvo skoro nezměnil, každý rok hraje play off a loni ho dokonce vyhrál,“ varuje kouč před soupeřem, který Vlašimi vyhovuje.

První zápas se hraje dnes od 17:30 ve Vlašimi. „Věříme, že nás přijde hodně diváků podpořit a kluci se vydají ze všech sil,“ přeje si Karel Dýcka, který by měl mít k dispozici všechny hráče.

V neděli 19. února se hraje druhý zápas v Mělníku od 17:30.

Nepřehlédněte: Centrum Kutné Hory je prázdné. Co další města?