Pomsta byla sladká. Hokejisté Mělníka téměř rok od prohraného finále vrátili Velkým Popovicím vyřazení, a tentokrát už v semifinále. Druhým týmem, který si o nadcházejícím víkendu zahraje v krajské lize o titul, jsou Černošice.

Mělničtí si po loňském druhém finalovém nezdaru v řadě povzdechli nad systémem soutěže, který ve vyřazovací části sčítal v obou zápasech i góly. Vysoká úvodní porážka tak prakticky znamenala konec nadějí. Tentokrát ale zůstalo pouze u bodů, a přestože Mělník první zápas opět prohrál (2:4), stačilo mu v odvetě jakékoli vítězství, aby si vynutil prodloužení a případně nájezdy. A přesně to se po nedělním strhujícím obratu z 1:2 na 6:3 v závěrečné třetině stalo. V dovednostní disciplíně pak porazil Slavoj i potřetí v sezoně a mohl slavit.

„Zasloužený postup. Všichni do toho dali všechno a hodně nás podržel gólman Vokurka," shrnul své dojmy z víkendu mělnický Michal Prejza. Ač obránce, připsal si v nedělním utkání gól ze hry, a co bylo pro Mělník ještě důležitější, jako jediný vyzrál na brankáře při nájezdu. Za nejdůležitější ovšem sám považoval, že se jeho týmu podařilo přečkat bez výraznější úhony druhou třetinu. „Prakticky celou jsme ji odehráli v oslabení. Ve třetí nám to tam konečně začalo padat. I předtím jsme měli dost šancí, ale také smůlu. Stále jsme ale věřili, že vyhrajeme," dodal pětadvacetiletý hráč, který je v mělnickém mužstvu od jeho obnovení. V paměti tak má i dvě neúspěšná finále. „Na Černošice se těšíme. Napotřetí to snad vyjde," věří.

Podle trenéra Popovic Zbyňka Kukačky se projevila určitá zrádnost systému play-off. „Měli jsme dobře nakročeno. Myslím, že se podepsala atmosféra, že už je hotovo, před kterou jsem svěřence varoval. Soupeři ale stačilo jakkoli vyhrát a šlo se do prodloužení a penalt. Tam už je to loterie," krčil rameny Zbyněk Kukačka. Mělník ale podle něj postoupil právem, byť v celém dvojutkání vedl kratší dobu a před závěrečnou třetinou potřeboval vstřelit nejméně dva góly. „Soupeř šel štěstí naproti, ukázal svou sílu a zaslouženě postoupil," uznal sportovně kouč Slavoje.

Za neudržením postupového výsledku viděl především častá vyloučení v úvodu třetí třetiny. Domácím se pak sice podařilo ještě srovnat na 3:3, jenže vzápětí inkasovali počtvrté. „To je posadilo na koně," věděl Kukačka. Samostatné nájezdy pak pro Popovické zůstaly nepříjemnou kapitolou. V sezoně totiž neproměnili ani jediný. „Kluci už to měli asi trochu v hlavách, že nám penalty nejdou. Pokud si hráč proti brankáři věří, tak většinou uspěje," přiznal trenér Popovic určitý komplex. Sezonu i přes předčasné vyřazení nepovažuje za propadák. „Cíl jsme si dali vysoký, tým na to byl a základní část to potvrzovala. Play-off už je jinou soutěží. S Benešovem jsme to zlomili. Mělník nám oplatil loňskou porážku z finále. Jedním prohraným zápasem nemůžeme úplně negativně hodnotit celou sezonu. Vidím ji velice kladně včetně herního projevu. Kluci pracovali zodpovědně. Zatleskal jsem jim a pochválil je."

Po Rakovníku a Popovicím se na soutoku Labe a Vltavy pokusí do třetice o titul proti Černošicím. Druhý nejlepší tým základní části postoupil do finále o poznání snáz, třetí Rakovník porazil v obou zápasech – na jeho ledě 3:1 a doma 8:3. Svěřenci trenéra Záhorského tak i ve třetí sezoně posunuli své maximum v soutěži. V předešlých dvou se pro ně stalo konečnou semifinále a předtím čtvrtfinále. O tom, kdo vystoupá až na úplný vrchol, se začne rozhodovat v Mělníku už v pátek. O den později se série hraná už klasicky na dvě vítězná utkání přestěhuje do Černošic, kde by se v neděli odehrál i případný rozhodující duel.

Jistý postup Žabonos

Hokejisté Žabonos si kolo před koncem krajské soutěže zajistili celkové první místo. Po vítězství 8:1 nad posledními Hořovicemi a porážce druhé Kutné Hory v Sedlčanech má celek z Kolínska na čele už pětibodový náskok. V krajské lize, kam se vrátí po čtyřech sezonách, tak nahradí Poděbrady, které naopak sestoupily o patro níž.

KRAJSKÁ LIGA

SEMIFINÁLE

Rakovník – Černošice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: Bauer – 13. Mráz, 32. Jobek, 54. Šalamoun. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 380.

Černošice – Rakovník 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)
Branky: 4. a 31. P. Vyštajn, 15. Urbančík, 28. Šalamoun, 39. Mráz, 43. Loskot, 50. Kahánek, 56. Suchý – 15. Větrovec, 31. Kounovský, 51. Král. Vyloučení 8:9, navíc Jobek (Č. ) 10 min. OT. Využití: 3:1. Diváci: 350. Postoupily Černošice.

Mělník – V. Popovice 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 7. Chvátal, 58. Nový – 34. a 60. Bícha, 34. Kukačka, 44. Paris. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 650.

V. Popovice – Mělník 3:7 SN (1:0, 1:1, 1:5 – 0:1)
Branky: 6. Paris, 22. Chochola, 52. Culka – 22. a 51. Kašák, 48. a 60. Šubrt, 53. Douda, 55. Prejza + rozhodující nájezd. Postoupil Mělník.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

21. kolo: Sedlčany – K. Hora 4:1, Hvězda Kladno – Sp. Příbram 7:3, Zlonice – Božetice 4:6, Žabonosy – Hořovice 8:1, Žilina – Neratovice 3:5.

1. Žabonosy 19 15 2  2 10­3:44  49
2. Kutná Hora 19 14 1  4  9­7:42  44
3. Kralupy n. V. 19 12 1  6 11­3:71  37
4. Neratovice 19 11 2  6  9­5:60  36
5. Božetice 19  9 3  7  9­4:74  33
6. Sedlčany 19  7 4  8  8­0:85  28
7. Spartak Příbram 19  7 3  9  6­2:90  25
8. Žilina 19  6 5  8  7­1:78  24