Lídři obou skupin zvítězili s přehledem, přestože odehráli méně utkání než některé další celky. Kobra například sehrála oproti původnímu plánu o jeden zápas méně a příbramskému béčku chybí dokonce dva duely. Prvenství ve skupinách už ale oběma celkům nikdo nevezme, i když dojde ke kontumacím neodehraných utkání.

Vedle nich si play off zahrají ještě Kobra Praha B, která byla druhá v první skupině, Nymburský Lev ze třetího místa a Buldoci Neratovice ze čtvrté příčky. Ve druhé skupině skončili druzí Berounští Medvědi, třetí Tatran Sedlčany a čtvrtý Sokol Solopisky. Sezona tedy končí pro Letňany B, Hvězdu Kladno, Žižkov Praha, Zlonice, Cvočkaře Hořovice, Příbram 99, Rakovník B a Černošice B. Vůbec nejméně úspěšným mužstvem základní části se staly Zlonice, které získaly za celý ročník jen bod.

Hvězda Kladno podlehla na domácím ledě TNP Praha 6:13. Na snímku Jan Valder.
TNP dominuje krajské soutěži. Pro krajskou ligu můžeme být přínosem, říká Valder

Všechna kola play off se budou hrát ve formátu na dva zápasy. Lépe postavené mužstvo začíná na hřišti soupeře a druhý zápas hraje doma. V případě remízy berou obě mužstva po bodu, vítězný tým zapisuje body tři. Pokud je bodový stav obou týmů po obou zápasech shodný, následuje prodloužení. Celkový vítěz play off krajské soutěže bude mít možnost se v baráž o krajskou ligu porvat s nejhorším celkem vyšší soutěže o postup.

Jednotlivé dvojice pro čtvrtfinále vytvoří TNP Praha a Solopisky, Kobra Praha B a Sedlčany, Příbram B a Neratovice a Beroun a Nymburk.

Rozhodně se přitom může jednat o zajímavé série! TNP sice prošlo celou sezonou jako jasný suverén soutěže, právě se Solopisky ale mělo pořádné problémy a právě na jejich ledě zapsalo jednu ze svých dvou porážek! Domácí tehdy slavili vítězství 5:4.

Dohrávka 19. kola krajské ligy: HK Kralupy – BK Mladá Boleslav B (7:6 P), hráno 8. února 2023.
Krajská liga: Předkolo play off startuje už v úterý v Mladé Boleslavi

Podobně vyrovnaný byl i jediný vzájemný zápas mezi béčkem Kobry a Sedlčany. Utkání na ledě středočeského celku tehdy dospělo až do samostatných nájezdů, po nichž se z vítězství 6:5 radovali Pražané.

To příbramské béčko má se svým nadcházejícím soupeřem z Neratovic vcelku dobré zkušenosti. Doma rychle vedlo a když soupeř snížil, svoje vedení zase navýšilo. Proti Buldokům nakonec zapsalo vítězství 3:1.

Přesně opačně je na tom Beroun. Ten je sice ve své čtvrtfinálové sérii lépe postaveným celkem, ale na Nymburk na konci ledna nestačil. Medvědi tehdy od začátku prohrávali, dotahovali jen marně a nakonec prohráli vysoko 4:7. Oplatí to svému soupeři v play off?

To se hokejoví fanoušci dozví už brzy. Čtvrtfinálové dvojzápasy by měly být na programu už v sobotu 25. a neděli 26. února.

Krajská liga, 22. kolo: HK Kralupy - HK Lev Slaný (1:4), hráno 18. února 2023
Krajská liga: Čtvrtfinále urvalo Slaný, předkolo si zahraje Kutná Hora a Hvězda