RAKOVNÍK – VLAŠIM 4:2

Od úvodu si vytvořili domácí tlak, který hosté ubránili a také zahrozili. Přesto Rakovničtí stále využívali nepřesností ve vlašimské rozehrávce. Ve 12. minutě vypálil od modré Šmíd, Holánek střelu vyrazil a po několika odrazech dostal puk do sítě Ságner. Domácí gól povzbudil a rychlými přechody dělali hostům problémy. Pokusy rytířů na druhé straně v pohodě pokryl Pospíšil. Závěr třetiny Vlašimi totálně nevyšel. Nejprve Vondráček nepohlídal rozjetého Kounovského, který kličkou do bekhendu překonal Holánka, aby za 30 vteřin dorazil puk do sítě Ságner – 3:0.

Začátek druhé třetiny patřil Vlašimským. V přesilovce Varačka nahodil od modré kotouč na brankáře, ten se dostal k Vondráčkovi, jenž bekhendovou střelou po ledě překonal Pospíšila – 3:1. Zanedlouho zachytil rozehrávku domácích Kotýnek, chtěl vystřelit ale Kotál ho faulem zboural. Vlašimský hráč kvůli zraněnému kotníku musel předčasně do kabin. V polovině zápasu měli domácí dvojnásobnou početní výhodu, kterou ale rytíři ubránili hlavně díky výbornému Holánkovi. Rakovník si ještě do konce třetiny vytvořil několik slibných šancí, ty však vždy zneškodnil skvělý Holánek.

V úvodu poslední části vymetl Král z vrcholu kruhu šibenici Holánkovy svatyně – 4:1. Vlašimští se snažili se zápasem ještě něco udělat, k čemuž jim dával šanci vynikající Holánek. Následně za pěstní souboj dostali Kotál a vlašimský Martin Kakos 2 + 2 minuty. V 53. minutě zachytil M. Kočí domácí rozehrávku, posunul puk na Slaninu, jehož ránu gólman vyrazil a ze vzduchu kotouč sklepl do sítě Burda – 4:2. V závěru ještě dostal stejný hráč za sekání trest do konce utkání.

„Sportovně uznávám, že soupeř byl lepší. Zlom v utkání nastal v poslední minutě první třetiny, kdy jsme po naivních chybách dostali dva góly a domácí odskočili na 3:0. Do té doby nám velice podržel Holánek a i jsme si občas vypracovali šanci. Ve zbylých dvou třetinách si již domácí zkušeně pohlídali. Není ale ostuda prohrát z loňským vítězem," nedělá vědu z porážky trenér Vlašimi Josef Jeništa a dodal, co ho ještě trápí: „Michal Čanda má asi přetržený vaz v koleni. V Rakovníku si poranil kotník Kotýnek a uvidíme, jestli se z toho vylíže a v Mělníku nám bude chybět i Burda, jenže dostal podruhé v sezoně trest do konce utkání. Na druhou stranu by mohl naskočit do hry Martin Matějka, který již čtrnáct dní trénuje.

V minulém týdnu se stěhoval Ondřej Fedoročko ke konkurentovi do Benešova. „Chtěl odejít, tak jsme mu to umožnili. Hrál ve Vlašimi léta a udělal pro ní dost, tak jsme mu nedělali problém," vysvětil k odchodu útočníka Jeništa.

Branky a nahrávky: 12. Ságner (Šmíd), 19. Kounovský (Hegenbart), 20. Ságner (Bauer), 44. Král (Hegenbart, Kříž) – 22. Vondráček (Burda), 53. Burda (Slanina, M. Kočí). Rozhodčí: Pokorný – Doskočil, Frühauf. Vyloučení: 11:11, navíc Burda (V) 5 + OK. Využití: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 3:0, 0:1, 1:1.

Vlašim: Holánek – Horálek, Výborný, Varačka, Vondráček, Martínek, Kotýnek, – T. Kočí, Herwig, Cerk – Martin Kakos, Burda, Jaeger – Slanina, Máčala, M. Kočí – V. Kucharčík.

TOMÁŠ VONDRÁČEK