HC Benešov – Kobra Praha 5:4

Do benešovské branky se od začátku poprvé v sezoně postavil Jiří Babka a nutno dodat, že svůj tým podržel, i když inkasoval čtyři branky. „Na to, že nechytal celý zápas půl roku, tak podal dobrý výkon,“ pochválil gólmana trenér Jan Vobecký, kterému momentálně schází v mužstvu Litevci Kielus a Bossas, kteří jsou na mistrovství světa skupiny B v Estonsku.

První třetina nenabídla divákům nic světoborného, když v úvodní čtvrthodině měl největší šanci J. Verbík po nabídce Kaňky zpoza branky, ale brankáře Kobry nepřekonal. Na druhé straně si Babka poradil se střelami a menšími závary. Až v závěru třetiny se zrychlila hra a přišly i branky. Nejprve se řítil hostující Paris sám na branku, ale přestřelil. Vzápětí jel Sodomka sám a procedil puk mezi nohy Babky – 0:1. Hosté se ale neradovali dlouho. Po 27 vteřinách protlačil Jonáš se štěstím puk do branky – 1:1. V poslední minutě ještě Babka zasahoval proti střelám Nováka a Parise.

Úvod druhé třetiny vyšel domácím náramně. Jágr po přihrávce Nestrašila ještě Kalčíka nepřekonala, ale z dorážky J. Verbík již protlačil kotouč do sítě – 2:1. Hra se zrychlila, ale Jonáš nepřekonal Kalčíka, na druhé straně si poradil Babka s „plachťákem“ Chocholáčka od modré. V 28. minutě ale Paris vyjel od mantinelu a krásným švihem k tyči překonal Babku – 2:2. Hosty branka nakopla a benešovský gólman se měl co ohánět. Nejprve kryl s obtížemi střelu Nováka, vzápětí vyrazil sólo Regnera a bravurně následnou dorážku Langa, o chvíli později si na něj nepřišel Slanina. Domácí se pomalu oklepali a v oslabení se mohli dostat do vedení, ale kapitán Kaňka po přihrávce J. Verbíka v koncovce selhal. Tlak při hře čtyř proti čtyřem ani špatně zahraná přesilovka pět na tři gól nepřinesly. A když Babka zpacifikoval Georgieva a Chocholáčka, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do třetí třetiny vlétli Vodní Lvi jako velká voda a defakto rozhodli zápas. Po 28 vteřinách si zakombinoval první útok a po přihrávce Kaňky skóroval Jonáš. Mezi 49. a 50. minutou využili domácí dvě přesilovky. Nejprve Jonáš dovršil hattrick po přihrávce J. Verbíka a o chvíli později Kaňka dorazil puk do sítě po střele Zemana do zadního mantinelu. A to ještě mezi brankami nastřelil Nestrašil tyč. Hosté byli na ručník, ale dvakrát Dvořák, Burda ani Jágr je nedorazili. V závěru zápasu si již benešovští hráči mysleli, že mají vyhráno, což se jim málem vymstilo. Nejprve hráli hosté přesilovku pět na tři a když již benešovský „trestanec“ Jonáš naskočil na led, skóroval Paris z dorážky střely Drbohlava. Vzápětí přestřelil Novák ze sóla branku a čtyřicet vteřin před koncem ementálskou obranou Benešova projel Novák, jeho střelu ještě Babka vyrazil, ale na dorážku Sodomky již nestačil – 5:4. V závěru se hosté pokusili vyrovnat z power play, ale to se jim nepovedlo, naopak kapitán domácích Kaňka trefil tyč opuštěné pražské branky.

„Trápili jsme se s nejhorším soupeřem, který u nás hrál. S hrou mužstva nejsme spokojeni, vedli jsme 5:2, v závěru polevili, soupeř snížil na 5:4 a v power play málem vyrovnal. Horko těžko jsme získali povinné tři body, na druhou stranu jsme rádi, že kluci, kteří jsou v krizi, zabrali. Přesto bych chtěl vyzdvihnout Davida Jonáše, autora hattricku, který k nám přišel nedávno z Kolína,“ našel alespoň nějaké pozitivum v zápase trenér Benešova Jan Vobecký a pokračoval: „Máme špatnou formu a už se těšíme na vánoční přestávku, ve které máme připraveno soustředění. Musíme pořádně potrénovat a vrátit se tam kde jsme byli na začátku.

Branky: 19. Jonáš (Kocman), 22. J. Verbík (Jágr, Nestrašil), 41. Jonáš (Kaňka), 49. Jonáš (Kocman, J. Verbík), 50. Kaňka (Zeman). Rozhodčí: Poskočil – Mertl, Novák. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:2.

HC Benešov: Babka – J. Verbík, Zeman, Kocman, Kaňka, Jonáš – Vejvoda, Procházka, Nestrašil, Jágr, Dvořák – Vejvoda, Bílek, Jaeger (41. Černý), Fiala, Burda.