Vodním Lvům pomohl hattrick Jonáše

Benešov – V posledním letošním zápase II. hokejové ligy přivítal třetí celek HC Vodní Lvi Benešov na svém ledě souseda v tabulce, čtvrtý tým HC Kobra Praha. Po dvou předchozích debaklech od Písku a Žďáru nad Sázavou si domácí hráči spravili chuť výhrou.

19.12.2009

Pavel Dvořák brankáře Kobry Praha Tomáše Kalčíka nepřekonal.Foto: Foto: Robin Novák

HC Benešov – Kobra Praha 5:4

Do benešovské branky se od začátku poprvé v sezoně postavil Jiří Babka a nutno dodat, že svůj tým podržel, i když inkasoval čtyři branky. „Na to, že nechytal celý zápas půl roku, tak podal dobrý výkon,“ pochválil gólmana trenér Jan Vobecký, kterému momentálně schází v mužstvu Litevci Kielus a Bossas, kteří jsou na mistrovství světa skupiny B v Estonsku.

První třetina nenabídla divákům nic světoborného, když v úvodní čtvrthodině měl největší šanci J. Verbík po nabídce Kaňky zpoza branky, ale brankáře Kobry nepřekonal. Na druhé straně si Babka poradil se střelami a menšími závary. Až v závěru třetiny se zrychlila hra a přišly i branky. Nejprve se řítil hostující Paris sám na branku, ale přestřelil. Vzápětí jel Sodomka sám a procedil puk mezi nohy Babky – 0:1. Hosté se ale neradovali dlouho. Po 27 vteřinách protlačil Jonáš se štěstím puk do branky – 1:1. V poslední minutě ještě Babka zasahoval proti střelám Nováka a Parise.

Úvod druhé třetiny vyšel domácím náramně. Jágr po přihrávce Nestrašila ještě Kalčíka nepřekonala, ale z dorážky J. Verbík již protlačil kotouč do sítě – 2:1. Hra se zrychlila, ale Jonáš nepřekonal Kalčíka, na druhé straně si poradil Babka s „plachťákem“ Chocholáčka od modré. V 28. minutě ale Paris vyjel od mantinelu a krásným švihem k tyči překonal Babku – 2:2. Hosty branka nakopla a benešovský gólman se měl co ohánět. Nejprve kryl s obtížemi střelu Nováka, vzápětí vyrazil sólo Regnera a bravurně následnou dorážku Langa, o chvíli později si na něj nepřišel Slanina. Domácí se pomalu oklepali a v oslabení se mohli dostat do vedení, ale kapitán Kaňka po přihrávce J. Verbíka v koncovce selhal. Tlak při hře čtyř proti čtyřem ani špatně zahraná přesilovka pět na tři gól nepřinesly. A když Babka zpacifikoval Georgieva a Chocholáčka, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do třetí třetiny vlétli Vodní Lvi jako velká voda a defakto rozhodli zápas. Po 28 vteřinách si zakombinoval první útok a po přihrávce Kaňky skóroval Jonáš. Mezi 49. a 50. minutou využili domácí dvě přesilovky. Nejprve Jonáš dovršil hattrick po přihrávce J. Verbíka a o chvíli později Kaňka dorazil puk do sítě po střele Zemana do zadního mantinelu. A to ještě mezi brankami nastřelil Nestrašil tyč. Hosté byli na ručník, ale dvakrát Dvořák, Burda ani Jágr je nedorazili. V závěru zápasu si již benešovští hráči mysleli, že mají vyhráno, což se jim málem vymstilo. Nejprve hráli hosté přesilovku pět na tři a když již benešovský „trestanec“ Jonáš naskočil na led, skóroval Paris z dorážky střely Drbohlava. Vzápětí přestřelil Novák ze sóla branku a čtyřicet vteřin před koncem ementálskou obranou Benešova projel Novák, jeho střelu ještě Babka vyrazil, ale na dorážku Sodomky již nestačil – 5:4. V závěru se hosté pokusili vyrovnat z power play, ale to se jim nepovedlo, naopak kapitán domácích Kaňka trefil tyč opuštěné pražské branky.

„Trápili jsme se s nejhorším soupeřem, který u nás hrál. S hrou mužstva nejsme spokojeni, vedli jsme 5:2, v závěru polevili, soupeř snížil na 5:4 a v power play málem vyrovnal. Horko těžko jsme získali povinné tři body, na druhou stranu jsme rádi, že kluci, kteří jsou v krizi, zabrali. Přesto bych chtěl vyzdvihnout Davida Jonáše, autora hattricku, který k nám přišel nedávno z Kolína,“ našel alespoň nějaké pozitivum v zápase trenér Benešova Jan Vobecký a pokračoval: „Máme špatnou formu a už se těšíme na vánoční přestávku, ve které máme připraveno soustředění. Musíme pořádně potrénovat a vrátit se tam kde jsme byli na začátku.

Branky: 19. Jonáš (Kocman), 22. J. Verbík (Jágr, Nestrašil), 41. Jonáš (Kaňka), 49. Jonáš (Kocman, J. Verbík), 50. Kaňka (Zeman). Rozhodčí: Poskočil – Mertl, Novák. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:2.

HC Benešov: Babka – J. Verbík, Zeman, Kocman, Kaňka, Jonáš – Vejvoda, Procházka, Nestrašil, Jágr, Dvořák – Vejvoda, Bílek, Jaeger (41. Černý), Fiala, Burda.

19.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Věneček tanečního kurzu ve Vlašimi se konal v sobotu 9. prosince.
75

OBRAZEM: Tanečníci zaplnili vlašimskou sokolovnu

Setkání před Betlémem v podání kejklíř Víti Marčíka.
5

Setkání před Betlémem měli v Neveklově

OBRAZEM: Cestování po dálnici komplikovaly nehody

Psáře - Nehoda dodávky a kamionu na 50. kilometru D1 směr Praha, k níž došlo v neděli 10. prosince odpoledne si vyžádala zásah hasičů ze Zruče nad Sázavou a Dekonta týmu.

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

OBRAZEM: Advent slavili v sázavské Huti František

Sázava - Tento víkend uspořádalo Centrum sklářského umění v Sázavě advent na Huti František. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program.

OBRAZEM: Advent na hradě v Týnci

Týnec nad Sázavou - Druhý advent si v muzeu na hradě v neděli 10. prosince připomněli návštěvníci tohoto místa. Kromě trhovců se šperky, domácím mýdlem či vánočními ozdobami se tam konalo také představení pro děti. Bílkovo kratochvílné divadlo sehrálo pohádku Jak chtěl Kašpárek slavit Vánoce. Podvečer se pak v muzeu konal vánoční koncert tria Bardolino.