V Benešově jste žil do svých třinácti let, co hokejového vám utkvělo v paměti?
To bylo moje dětství a řekl bych vydařené. Vybavím si moje první krůčky na ledě s tátou, to jsou hezké vzpomínky. Rodiče si ale říkali, že když už mám hrát hokej, tak pořádně. A protože pracovali oba v Praze, tak mě vozili na Spartu, což bylo samozřejmě namáhavé, ale jinak výborné. I kvůli tomu jsem ale v Benešově odehrál jen první rok a později ještě jeden v době, když jsem ze Sparty přecházel do Slavie.

To bylo kdy?
Asi někdy ve třetí třídě, pak jsem šel do Slavie. Ale pak rodiče usoudili, že lepší než cestování bude usadit se jinde. V Praze byly byty drahé, proto vybrali Kladno. Tam jsem od sedmé třídy a už se považuji za Kladeňáka.

Co jiné vzpomínky na Benešov?
Spoustu přátel jsem měl na florbale, na ten mám větší vzpomínky než na hokej. Hrávali jsme za FK Florbal Elcen Benešov. Byla tam skvělá parta a měli jsme slušné výsledky včetně Prague Games. I proto jsem měl na florbalu v Benešově nejvíc kamarádů.

Ilustrační foto.
Kam za sportem na Benešovsku

Vracíte se někdy do rodného města?
Dlouho jsem tam nebyl, ale mám to v plánu, táhne mě to tam. Žil jsem tam třináct let a pořád ještě dobře vím, že se nám říkalo Povidláci (smích).

Kladnu se ve WSM lize daří, je druhé. Vy sám můžete být také spokojen, hrajete skoro nejvíc minut z týmu a máte sedm asistencí. Jste spokojen?
Vždycky je to zlepšovat. O víkendu nás čekají dva zápasy na Moravě, kde je to vždycky těžké. Ale je jedině dobře, že Přerov a Havířov jsou silní soupeři. Trip, nebo dejme tomu dvoudenní zájezd bereme spíš jako výhodu. A zkušenost před play off, tam se takhle hraje a je dobře, že si to zkusíme.

Vaší tvář zdobí aktuálně pořádný knír, s kladenskými Rytíři jste se oficiálně zapojili do akce Movember. Koho to napadlo?
Někdo se o tom zmínil v kabině, ale kdo přesně, to si nevybavím. Kolektivně jsme se domluvili, že do toho půjdeme. Náš tiskový mluvčí Vítek (Heral) se o to postaral mediálně, domluvil to i s organizací pořádající Movember, takže jsme rádi, že přispějeme nějakou korunou. Myslím, že za všechny kluky mohu říci, že jsme rádi, že můžeme přispět na dobrou věc.

A zápas s Prostějovem (25.11.) odehrajete ve speciálních růžových dresech. Jenže někomu vousy rostou velmi málo, třeba váš spoluhráč a původem Vlašimák Franta Matula o tom něco ví. Jsou takoví terčem legrácek?
Trošku samozřejmě ano (úsměv), ale myslím, že si nemáme co vyčítat, ani já nejsem žádný vousáč. A vážně, tady nejsou důležité vousy, ale přispět téhle organizaci a na dobrou věc.

Bratři Podmolové s rodinou před závody.
Bratři Podmolové předvedou na Gladiator Games historické triky!