VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kecal bych, že mi na tom nezáleží, cením si toho, říká Holeš o střelecké koruně

Benešov – Z ligového brankáře Třince se stal útočník Benešova, a dokonce vyhrál střelecké dostihy v základní části Krajské hokejové ligy. Následně Michal Holeš s benešovskými Lvy dojel až do semifinále, kde jim Mělník vystavil stop, a tak týmu zůstalo finále zapovězeno.

4.3.2017
SDÍLEJ:

Michal Holeš se stal z brankáře útočníkem a dokonce v základní části letošního ročníku Krajské ligy vyhrál střelce. Foto: Wlada Novotný

V prvním zápase semifinále jste padli 0:5 a druhý doma 2:3. V Mělníku jste si neškrtli a doma jen bojovnost nestačila. Jste podobného názoru nebo, kde jste viděl, že byl Mělník lepší než Benešov?

Mělník byl zejména zkušenější. My, parta vyjukaných kluků, jsme přijeli na první semifinále a v podstatě nevěděli, co se děje. Zbytečné fauly, taktická nedůslednost a malá obětavost, nás stály první semifinále. Opětovně nás to krásně semklo a odhodlání v druhém zápase bylo značné. Nic jsme nebalili, ani neříkali „zkusíme to a uvidíme". Věřili jsme si, že na Mělník máme, minimálně na vítězství v základní hrací době. A upřímně si myslím, že se v druhé třetině Mělník necítil příliš komfortně, měl namále, a mohli jsme tam zápas rozseknout. Mělník vyhrál díky zkušenosti v přesilových hrách, v proměňování šancí a v potlačení vlastního ega oproti týmovému úspěchu.

Brankáři Vokurkovi jste dokázali vstřelit pouhé dva góly. To pro útočnou vozbu Benešova není dobrá vizitka. To byl 36 letý gólman tak dobrý?

Honza je malý, pohyblivý brankář. Chytal výborně, i když jsme mu to dosti ulehčili. V Mělníku si mohl půl zápasu číst noviny. Doma jsme byli nemohoucní nebo jsme mu trefovali břicho. Celou sezonu nám to tam celkem padalo, teď se od nás štěstí nebo um odklonili. Přičítám to také mírné přemotivovanosti, zbrklosti či nervozitě. Moc jsme chtěli, doma je mačkali, ale nepadlo to tam. Bohužel.

Věřil jste před sezonou, že byste se letos mohli dostat do semifinále nebo jste byl v prognózách při zemi?

Cíl byl vždy play off. Ale Ivan Bartůšek to říká správně. Proč bychom lezli na led, kdybychom každý zápas nechtěli vyhrát. Letos to byla krásná jízda, půl sezóny jsme hráli nádherně, vše nám tam padalo, a i když jsme byli několikrát v úzkých, třetí třetiny byly naše doména. Takže ano, věřil jsem, i potom, jak jsme trénovali, že bychom mohli být úspěšní. Každý však považuje za úspěch něco jiného. Podle mě je největší úspěch oddílu, že se sešla skvělá parta lidí, kteří jsou ochotni dřít v létě, v zimě, třikrát týdně, pohádat se, radovat se spolu, prohrávat i vyhrávat. Dělali jsme spoustu akcí společně, kluci se zapojují do trénování mladých nadějí, které k nim vzhlíží. Upřímně, tohle bych za první místo nevyměnil.

Základní část vám až na konec vycházela parádně. Jak moc vás mrzelo, že jste jí nevyhráli?

Bylo by to pěkné, ale sami jsme viděli, že je letos liga nesmírně vyrovnaná. Ač jsme o vánočních svátcích trénovali, nedokázali jsme nahodit tu správnou formu. Možná to bylo uspokojení nebo nás vykolejila domácí prohra se Slaným, nevím. V play off na tom vlastně vůbec nezáleží. Případná výhoda to je až ve finále, kdy hrajete dva zápasy doma.

Vy jste dostal náplast v podobě nejlepšího střelce základní části (20 gólů), což jistě potěší, zvláště když jste většinu kariéry pukům zabraňoval v projití do branky…

Kecal bych, kdybych řekl, že mi na tom nezáleží. Cením si toho. Samozřejmě vím, že bez spoluhráčů bych to nikdy nedokázal, Lukáš Holánek je skvělý servisman, škoda že se zranil, mohl střelce vyhrát on, i celé bodování. Se Stárou (Starec) se taky hraje velmi dobře. Oba chlapci vybojují neskutečné množství puků. Takže jsem to jen házel do brány. Ale abych nebyl trapně skromný, viděli jsme doma s Mělníkem, jak je to někdy sakra těžký branku dát. (směje se)

Ve čtvrtfinále s Rakovníkem jste dal dva góly a poté se na tři zápasy odmlčel. Brankář Vlašimi Michal Holánek, říkal, že může Benešov postoupit přes Mělník, pokud nevyschne Michalu Holešovi střelecký prach. To se ale stalo. Čemu to přičítáte?

Holas je takovej šprýmař, no… Nejsem ale takový hráč, abych to tahal sám, takže jsem se svezl s týmem. Doma s Rakovníkem to byl boj, v Mělníku jsme si neškrtli nikdo a doma s Mělníkem chyběl vždy malý kousek štěstí. Jediný, kdo je v našem týmu schopný rozhodnout zápas je kapitán. Ale není to žádný Jarda Jágr, má rodinu, zaměstnání, takže i na něm se podepisuje únava. Snažíme se hrát týmově, nikdo není taková individualita, aby se na něho pohlíželo nějak jinak. A ani by to nebylo správné.

I když třešnička chybí, sezonu asi nakonec zhodnotíte jako úspěšnou…

Nyní je to zklamání. Bylo by lepší dostat dvakrát 0:5 a říct si, že jsme na ně neměli a byli horší. A tak to v hlavě hlodá. Kluci do tří ráno nespali, já taky přemítal. Budu se opakovat, ale největší úspěch jsme dokázali již během ročníku, před ním a dokážeme si to i nyní. Jsme tým kamarádů, kteří se navzájem na sebe můžou spolehnout a nezkazí žádnou legraci. V dvaceti bych to samozřejmě neřekl, ale s přibývajícím věkem a hrozbou konce kariéry si tohoto vážím nejvíc. Troufám si říct, že jako brankář bych to možná ani nepoznal. Jsem za to rád.

Co plánujete na rozlučku se sezonou?

Oslavíme naše bytí a vyhlásíme výsledky Bago cupu za ročník 2016/2017. Pro některé ještě pokračuje sezóna bojem o tuto trofej. Vedení asi rozebere ročník ze svého pohledu, najíme se, napijeme, nic zvláštního.

Jako bývalý brankář, jak hodnotíte výkony Jana Štěpánka v sezoně?

Štěpus letos chytil šanci za pačesy a chytal výborně. Ví, že jako trenér brankářů mám problém s jeho stylem. (směje se) Já ale také vím, že brankáře je těžké předělat, když se patnáct let učí něco jinak, než, jak bych ho teď rád viděl chytat. Podržel nás mnohokrát, až na pár gólů, neměl vůbec kolísavou formu, pořád držel vysoký standard. I díky němu jsme „utrpěli" pár vítězství, a po Holasovi je to další stavební kámen našich výsledků.

Trénujete mladé brankáře v Benešově. Chcete, aby se hlavně kluci hokejem bavili, nebo už od vás dostávají dril, protože základy jakéhokoliv sportu jsou strašně důležité?

Ano, je moderní tvrdit, že by to chlapce mělo hlavně bavit. Jsem pro, rád vymýšlím nové věci, nové hry, ale je důležité, aby děti měly, jak disciplínu hokejovou, tak osobní. Nesnáším, když někdo váží čas, aby trénoval, a poté se na to na ledě vykašle. Říkám to všem mladým hráčům napříč kategoriemi, když už jste přišli, trávíte tady čas, pojďme to udělat pořádně. Snažím se vést všechny děti k tomu, aby všechno, co v životě budou dělat, a je jedno, jestli sekat trávu, kreslit, hrát florbal, fotbal či hokej, ale i učit se, aby dělaly pořádně. S výjimkou školy snad i s láskou. (směje se) Na práci je to pak strašně znát.

Sezona skončila, vy ale s mladíky trénujete dál. Kdy si vyberete dovolenou?

Dovolená je pro mě i to, že nás Pavel Dvořák nechá chvíli být a zahrajeme si bago. (směje se) Led je poprvé v Benešově, kromě května, nepřetržitě, tak toho využijeme a chtěli bychom s mládeží trénovat stále. Také nové pracovní povinnosti mě nenechají si užívat dovolenou.

Budete teď fandit vašemu bývalému klubu Třinci, aby udělal titul v extralize?

Stále a neustále. Také nám začne bojovat Baník o první ligu, či-li sleduji a fandím.

Jak trávíte volno od hokeje?

Volno od hokeje neexistuje. Ač to neustále svým partnerkám slibujeme. (směje se) Vždy se na MS či NHL nebo extraligu koukneme. Tím, že navíc trénuji mládež, budu na ledě až do konce dubna. A v červnu opět. Květen uteče rychle, ale to nás zase budou trenéři honit do kopců v Konopišti. Takže jaké volno, kdy? (směje se)

Váš cíl tedy je – v létě se dobře připravit na novou sezonu, která bude titulová. Můžete to fanouškům slíbit, říká se, slibem nezarmoutíš?

Slíbit můžu, že v létě budou galeje, v srpnu na ledě bruslení, a pak budeme hrát, na co nám budou síly stačit. Každopádně se chceme hokejem zase bavit, bavit diváky, přilákat jich opět, co nejvíce na stadion. Osobně si chci příští ročník užít, myslím, že už bude ten poslední. Ale to se uvidí…

Ještě byste chtěl něco dodat?

Ano, chtěl bych všem, co se jen byť minimálně podíleli na chodu letošní sezony, poděkovat. Myslím si, že se v Benešově začíná hokejové prostředí kultivovat, nadšení a zápal pro hokej je na prvním místě, což je skvělé. Díky taktéž fanouškům, kteří při nás stáli až do konce. Byl to zase jednou prima rok.

Autor: Pavel Šimáček

4.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Parkoviště dostaví později

Malá Arsenija se narodila 21. listopadu ve 21.51 šťastným manželům Yevě a Mykhailu Lespukhovým. Při narození prvorozená holčička měla 3 570 gramů a 52 centimetrů. Rodina žije  v Trhovém Štěpánově.
4

Právě jsme se narodili

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

Střední Čechy – O klíčový štempl blíže realitě je od pátku budoucí úsek 511 Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Zamýšlené 12,5 kilometru dlouhé pokračování dálničního obchvatu Prahy, které citelně chybí, protože jde o spojení D1 s dálnicemi D11 a D10, získalo od ministerstva životního prostřední závazné stanovisko EIA (posouzení vlivu na životní prostředí).

Za úklid nelegální skládky dostala benešovská škola ocenění

Benešov – Slavnostní zakončení sezóny akce Ukliďme svět, ukliďme Česko a odtajnění konečných výsledků se událo ve čtvrtek 23. listopadu. Oceněni byli tři příkladní organizátoři úklidů napříč Středočeským krajem, a uspělo i Benešovsko. V kategorii škol dostala cenu Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola Benešov.

Ve Vlašimi vychovávají stolní tenisty pro reprezentaci

Benešovsko – Stolní tenis je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou a patří k nejrychlejším sportům. Vyvinul se ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Británie. První mezinárodní turnaj byl v roce 1926, později byl braný jako první mistrovství světa. Stolní tenis se hraje na desce stolu nad úrovní země, kterou rozděluje síťka na dvě poloviny, kde se pohybují hráči. Hraje se buď dvouhra, nebo čtyřhra.

S Deníkem za zábavou

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí z Benešovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT