1/9

Marek Baránek, obránce, 26 let

close Nová posila hokejového Kladna, obránce Marek Baránek. info Zdroj: Foto: Roman Mareš zoom_in Co jste dělal, když byla olympiáda v Naganu?
Byly mi asi tři roky, takže jsem okoukával od bráchy, jak šmrdlal hokejkou. Je o tři roky starší, takže jsem si s ním asi pinkal. Rodiče mi říkali, že na olympiádu koukali, ale já si to nepamatuju.

Co jste dělal, když byla výluka 2012/13 a v Česku se rozjela Jágrmánie?
Už v té době jsem byl v Litvínově v dorostu. Dodnes si pamatuju, jak jsem bydlel na hotelu na zimáku a měli jsme okna směrem na halu. Bylo tehdy komplet vyprodáno, ani my jsme se tam nedostali. Z malých okýnek hotelu jsme koukali na litvínovský stadion, byl to i takhle zážitek.

Je něco, čím vás Jaromír Jágr překvapil, když jste ho poznal osobně?
Překvapila mě jeho příprava před zápasem. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem nechápal. Klobouk dolů. Překvapil mě, jak se připravuje a jaký je to profík.

Jaký je Jaromír Jágr jako spoluhráč?
Pořád to tam má. Udrží se na puku a dá přihrávku, která nás občas i překvapí, že tam projde. Pořád je geniální.

Jaký je Jaromír Jágr jako šéf?
Volal mi před sezonou. Zvednul jsem to a v první chvíli jsem mu ani nevěřil, že je to on. Hned mi řekl, ať mu tykám, a já se musel smát, protože jsem fakt nevěřil, že mi volá Džegr. Jednání s ním byla super. Dlouho si se mnou povídal, rozvedl, co by po mně chtěl, a řekl mi, že mi dá šanci a bude na mně, jak se předvedu.

Dovedete si představit, že byste hrál hokej do padesáti?
Upřímně ne.

loading
arrow_left Předchozí
1/9
Další arrow_right