Legendární osmašedesátka tak zařídila první výhru kladenských v sezoně a přiblížila se dalšímu z milníků – po dvou trefách proti Litvínovu má na svém kontě v české(a československé) nejvyšší soutěži 99 gólů a už v dnešním utkání v Karlových Varech může metu sta zásahů pokořit.Jaromír Jágr v extralize.Jaromír Jágr v extralize.Zdroj: Deník

Jen pro zajímavost – stý gól v NHL vsítil Jágr 3.listopadu 1993 při výhře 6:2 nad Buffalem.

„Pořád jede! Je neuvěřitelné, co ve svém věku dokáže,“ ocenil devětačtyřicetiletého matadora uznávaný kanadský web TSN. „49letý Jágr dal dva góly v jednom zápase. Po čtyřech utkáních už má statistiku 3+1, tedy bod na zápas,“ napsal ruský server sports.ru, kde Jágr působil v dresu Avandgardu Omsk, se kterým v sezoně 2010/2011 vybojoval mistrovský titul.

Změna role

„Už se nepovažuju za hráče, který bude zápasy rozhodovat. Spíše budu hrát ve čtvrté lajně a někdy na přesilovce. Už se předělávám z hráče do role manažera. Nehraju proto, že musím, ale proto, že je to lepší pro náš tým. Z ekonomického hlediska. Vím, že už nejsem schopný hrát na top úrovni. Jsem realista. Vím, jaký hráč jsem byl. Na druhou stranu už jen tím, že budu v kabině, nějaký přínos mám,“ uvedl Jágr ještě před začátkem extraligy.

Jindřich Abdul
Měl strach, teď už Abdul zranění oka neřeší: Trvalo mi, než jsem si na to zvykl

Dalo se ale čekat, že jeho čas v první lajně přijde. Zvláště pokud je v elitní útočné letce jeho dlouhotelý parťák Tomáš Plekanec. Jágr proti Litvínovu strávil na ledě úctyhodných 16:23 minuty a s jeho parťáky byl u všeho důležitého, co nedělní utkání ve vyprodaném azylu v Chomutově nabídlo.

„O Jardovi jsem si v poslední době přečetl, že už nemůže hrát a má nadváhu, nám ale proti Litvínovu rozhodl zápas. Pro nás to byl velmi důležitý zápas, protože jsme do něj vstupovali s nulovým bodovým ziskem. Myslím si, že se nám podařilo navázat na výkon z minulého kola s Libercem, kde byl náš výkon už o něco lepší,“ liboval si trenér Kladna David Čermák.

Lucie Šafářová je známou fanynkou Komety.
Nová tenisová královna i černý baron. Kometa přitahuje celebrity

Dovolí kladenské legendě zdravotní stav nastoupit opět v první formaci a překonat další milník?