Jak probíhala příprava na novou sezonu po získání titulu mistra České republiky?

S přípravou nejsem vůbec spokojený. Sezona nám skončila až po finále Českého poháru v půlce června. Hráči poté potřebovali větší odpočinek. Proto jsme přípravu na novou sezonu začali až začátkem srpna a měli jen osm nebo devět tréninků před Evropským pohárem ve Villachu.

Tam jste skončili na sedmém místě. Jak hodnotíte umístění?

Na každém turnaji většinou rozhoduje o úspěchu a neúspěchu čtvrtfinále. To jsme prohráli se slovenským Ružinovem na nájezdy. V zápase jsme byli jasně lepší, ale v závěru jsme se vlastní nezodpovědností a nedisciplinovaností nechali poslat do tří a soupeř vyrovnal na 2:2.  Je to škoda.

Přesto najdete na zájezdu pozitiva?

Určitě. Sehráli jsme zápasy se zahraničními kluby a dva zápasy denně mi ukázaly, jak jsou na tom hráči po fyzické stránce a na čem je potřeba zapracovat.

A jak na tom jsou po fyzické stránce?

Špatně. Ve Villachu bylo  velké vedro a hráči „odcházeli", protože neměli natrénováno, což se projevilo i v prvních dvou extraligových zápasech. V září máme málo zápasů, tak se zaměříme na fyzickou kondici, kterou mají momentálně kluci slaboučkou. Technicky jsou sice dobře vybavení, ale bez fyzičky jsou všude druzí.

Jak se vůbec změnil mistrovský kádr?

Skončil Radim Dedek z osobních důvodů a Jan Denis, který odjel na rok do Ameriky studovat. Podařilo se nám dotáhnout Libora Topolánka na přestup a domluvili jsme se s Mariánem Juráčkem, že ještě rok bude za nás hrát. Nováčky jsou střelec z Jindřichova Hradce Libor Slanina, od kterého čekáme góly a bojovný, běhavý hráč do defenzivy Honza Juráček z Kovo Praha.

Chcete ještě kádr posílit?

Uvidíme, ještě máme některé hráče rozdělané. Hodně  záleží, jak mě naši hráči přesvědčí, jestli na to mají hrát extraligu.

Cílem do sezony je opět titul?

Jako obhájce bychom měli mít nejvyšší cíl, ale prvním krokem je udělat play off a potom se uvidí.