V posledním zápase základní skupiny potřebovaly české hráčky v duelu se Švédkami získat alespoň bod. Pokud by se tak stalo, obsadily by první místo a pro semifinále by měli nejlepší možnou výchozí pozici. Český plán dostal reálnější podobu krátce před polovinou zápasu, kdy se prosadila Vendula Přibylová. V tu dobu byla na ledě právě i Pavlína Horálková, která svou prací pomohla spoluhráčkám ke skórování. Česko nakonec zvítězilo 3:0.

Obránkyně Horálková v zápase odehrála 17 minut a 18 vteřin. Do svých statistik si připsala jeden kladný bod za účast na ledě v doby, kdy tým vstřelil branku. Svou defenzivní činnosti splnila na jedničku. Švédky neproměnily ani jednu ze svých 27 střel a Klára Peslarová oslavila vychytané čisté konto. Horálková se sama mohla zapsat mezi střelkyně, ale její ránu na konci druhé třetiny chytila brankářka Švédska.

Čtvrtfinále mistrovství světa sehraje český ženský národní tým ve čtvrtek 1. září. Od 17:30 nastoupí proti Finsku.