Dlouhé maratony přinášely v hokeji dosud jen prodlužované zápasy a mnohé z nich jsou nezapomenutelné. Montreal Maroons bojovali v roce 1936 s Detroitem Red Wings dosud rekordních 176 minut a 30 sekund. Čistého času. Evropský rekord drží Němci, Mannheim a Kolín nad Rýnem bojovaly v roce 2008 168:16 minuty. A Češi? V extralize je to o poznání méně, rekordní duel Vítkovice – České Budějovice ukončil před dvěma a půl lety domácí Húževka ve 114. minutě.

Proti Příbrami nic, tam se bude na příjemném zimáčku hrát rovných 24 hodin. A chybět by u toho neměl ani štáb České televize v čele s jeho moderátoským guru Robertem Zárubou či bývalým olympijským vítězem a dnes tiskovým mluvčím reprezentace Martinem Procházkou.

„Nápad přišel při zářijovém turnaji starých gard. Nejdříve jsme museli zjistit, zda takový hokejový rekord existuje, a když jsem dostal odpověď, že nikoliv, tak jsme se rozhodli, že do toho půjdeme," říká hlavní pořadatel Jaroslav Krůta z příbramského Spartaku.

Akci, která je pořádána také na podporu boje proti drogám a kriminalitě, podpořilo město Příbram a šlo jen o to, sehnat soupeře. Volba padla na dlouholetého příbramského soka, kladenské Kovárny HC 1988. „Je to proto, že se většina z nás dlouho zná, vlastně jsme proti sobě hráli od žáčků po juniory a pak i v dospělých. Do Příbrami navíc jezdíme pravidelně na turnaje," vysvětlil šéf Kováren Ladislav Náprstek.

Na hokejové ploše v Příbrami by proti sobě mělo stát celkem šedesát hokejistů plus osm brankářů. Hrát se budou téměř v kuse dvě třetiny, pak přijde úprava ledu a nastoupí zbylé dvě party. Takhle postupně celou noc. Bez spánku. „Určitě beze spánku, spacáky si rozhodně nebereme. Vystačíme si s občerstvením, které by na stadionu mělo být zajištěno," usmívá se Ladislav Náprstek. Ten měl strach, že nesežene do takového dobrodružství dostatečný počet hráčů, ale opak je pravdou. Dostával samé kladné zprávy a Kovárny odjedou do Příbrami s pětatřiceti borci.

Domácí také nebudou mít starosti, původně se dokonce připravovali na variantu, že Kladnu budou muset vypomoci. „Hráčů je dost, pomůže nám i stará garda Spartaku. A tam zaslouží za odvahu obdiv všichni, vždyť některým je kolem šedesátky," chválí Jaroslav Krůta. Ten hokejovou oslavu pojme i jako charitativní akci. Už roky pomáhá Dětskému domovu Lazec (PEPA) a právě jeho vedení dostane hned v sobotu dopoledne po skončení akce výtěžek celé akce osobně.

Půjdete nebo pojedete se podívat na neobvyklý pokus o světový rekord také vy?