Krajská středočeská hokejová soutěž má odehrané zápasy prvního kola. Do akce nastoupili poprvé v sezoně 2021-2022 také hokejisté Vlašimi i Benešova.

Benešovští nastoupili na svém ledě proti Poděbradům. Domácím se začátek zápasu vůbec nepovedl, po dvou brankách Davida Toupala a gólech Pácala a Čapka prohrávali už 0:4.

Benešovští Lvi se nepříznivého skóre nelekli a ještě v první třetině poprvé rozjásal fanoušky Starec. V průběhu třetí třetiny diktoval Benešov hru a postupně mazal ztrátu. Dvakrát se trefil Polesný a jednou Michal Kaňka. V čase 50:42 byl stav zápasu vyrovnaný na 4:4. Aktivní hokej Benešovských pokračoval dál a dostali se do vedení. V 53. minutě dokonal velkolepý obrat v zápase po přihrávce Duška Sládek.

Ježe domácím se náskok udržet nepodařilo a závěr nezvládli. Přesně po minutě hosté srovnali na 5:5 Tumou a v prodloužení poděbradský ex-ligista David Pojkar rozhodl.

Vlašim cestovala v rámci prvního kola na led béčka Kolína. Domácí hokejisté kontrolovali hru a během úvodních dvou třetin si vypracovali pohodlné vedení 7:0.

Ve třetí třetině přidal Kolín další dva góly, až za stavu 9:0 se dokázali prosadit hokejisté Vlašimi. Jejich úvodní branku nové sezony vstřelil ve 48. minutě Martínek. Vlašim na ledě soupeře prohrála 1:13. Ve druhém kole hraje proti Mladé Boleslavi B, Benešov proti Žabonosům.