V něm svěřenci trenérů Jiřího Zörklera a Vladimíra Kameše převálcovali Olomouc 7:1. Po nich na ledové ploše slavili už jen Pražané, kteří ve finále smázli Severočechy 5:0.

„Je škoda, že systém byl nastaven tak jak byl, tedy bez semifinále. Nám se totiž nepovedl jediný zápas a kvůli tomu jsme přišli o naději na ještě lepší umístění. Ale být třetí ze čtrnácti krajů je přece fantastický úspěch,“ mínil mistr světa z roku 1985 Vladimír Kameš, který pomáhal boleslavskému Jiřímu Zörklerovi na střídačce.

Hodně vidět byli Středočeši také v individuálních statistikách. Kladenský (původně berounský) útočník Matyáš Šapovaliv s deseti góly a devíti asistencemi suverénně ovládl kanadské bodování turnaje. „Je to výjimečný kluk, ale mluvit o jednotlivcích není úplně fér, protože jsme hráli srdcem a týmově, to je v hokeji základ. A skvělí byli i ostatní,“ řekl Kameš.

Každopádně mužstvo držel brankář Jaňour, obrovským talentem je i obránce Alscher či trojice Hrabík, Gardoň nebo Bareš. Kromě Kladeňáků za sebe výrazně upozornil boleslavský Hruška bojovností a celoplošným hokejem.

Kromě nejpočetněji zastoupených Rytířů Kladno (9) dodaly další hráče BK Mladá Boleslav (6), PZ Kladno (4) a Kolín (1). Základ tvořili borci, které vychovávala osm let další legenda kladenského hokeje, Radek Gardoň. Dnes regionální trenér mladších kategorií svoje bývalé svěřence sledoval v hledišti. „Musím je pochválit, byli podle mě nejlepší ze všech týmů. Špatně se vyspali na zápas s Libercem, i to se bohužel stane,“ řekl Gardoň, který může právem na své bývalé svěřence pyšný.

V Kladně tak silná generace naposledy vyrůstala před více než deseti roky a reprezentovali ji borci jako Voráček, Frolík, Pavelec nebo Tlustý.

Jako samostatný turnaj se mistrovství této kategorie hraje každý lichý rok, v sudých se nejlepší mládežníci utkávají v rámci zimní olympiády. Tu nejbližší za rok přivítá rovněž Karlovarský kraj.