Postavení v tabulce ale není pro oba týmy po šesti kolech růžové – Vlašim je z dvanácti účastníků z pěti body desátá, ale doma ještě neprohrála, když porazila béčko Mladé Boleslavi a po nájezdech vyhrála nad Královým Dvorem. Benešov je na tom ještě hůře, sedí u dna s jednou domácí výhrou nad Královým Dvorem.

„Bodový zisk je slabý, ale venku jsme prohráli s těžkými soupeři – v Příbrami, která vede soutěž, ve Velkých Popovicích, jenž jsou vždy favoritem, v Jesenici, která posílila o tři prvoligové hráče Litoměřic a v Rakovníku jsme prohráli nešťastně, gólem dvě minuty před koncem. Doma jsme mohli mít o bod víc, ale s Královým Dvorem jsme inkasovali v power play soupeře," rozebral zápasy kouč Vlašimi Josef Jeništa, jemuž se tým z loňské sezony moc nezměnil (přišli Herwig a Müller a odešli Lukáš Holánek, Plaštiak, Toula a Vít Kucharčík jsou zranění) a letos se s ním chce dostat do play off, protože je soutěž vyrovnaná.

To asistent trenéra benešovských Vodních lvů Ivan Bartůšek vidí v neúspěších jinou příčinu. „Sezona nezačala podle našich představ. Spousta hráčů, hlavně zkušených, nám slíbila, že bude hrát, a nakonec to kvůli pracovním povinnostem nestíhají. Přišli sice junioři, ale ti si teprve na dospělý hokej zvykají. Kádr tedy dáváme dohromady za pochodu, přišli z Litoměřic Kutrtauschnitz a Svoboda, ale dlouho nehráli hokej, přesto nám, stejně jako Pavel Dvořák, určitě pomůžou. Začátek jsme měli špatný a děláme vše proto, aby se to zlepšilo a my se odrazili ode dna," hlásí.

Je to jen sport a musí se brát s rozumem

V loňské sezoně se odehrála čtyři okresní derby. V základní části zvítězil Benešov 6:5 ve Vlašimi na starém stadionu, kde byla vynikající divácká kulisa (600 lidí). V benešovské odvetě, ve vánoční atmosféře, naopak kralovali Rytíři zpod Blaníka, když rozhodující gól na 2:1 vsítil 38 vteřin před koncem bývalý hráč Benešova Jaeger. Jelikož hra mužstvům během sezony moc nešla a spadly do skupiny o udržení, tak se odehrála ještě dvě derby, ve kterých vyhrál Benešov 4:3 po nájezdech a 4:2 ve Vlašimi.

„Zápasy s Benešovem jsou vždycky vyhecovanější, prestižnější a hodně hráčů podá před diváckou kulisou lepší výkony než normálně. Navíc se bude hrát na pěkném novém stadionu, což by mělo hráče také motivovat. Vím, že bude s blížícím začátkem přicházet nervozita, ale furt je to jen sport a musí se brát s rozumem," nečeká ani nechce vyhrocené derby vlašimský kouč a podobně je na to benešovský asistent: „Na derby se připravujeme jako na každý jiný zápas. Utkání bude asi vyhecované a hlavně hráči, kteří jsou z Vlašimi v Benešově a naopak se budou chtít ukázat. Chceme přivést z nového zimáku alespoň bod, ale záleží na vývoji, bral bych samozřejmě i výhru " hlásí Bartůšek.

Pikantní bude derby pro bratry Holánky – Michal je brankářem Vlašimi a Lukáš útočníkem Benešova, ale v loňské sezoně hrál ve Vlašimi. Dále v Benešově působili Jaeger, Kotýnek a Fedoročko, na druhé straně bude chtít pokořit „svoje" Vlašimáky Burda.

Na zápas od 17:30 hodin přijďte dříve nebo se přesuňte hned po druholigovém fotbalovém zápase Vlašimi s Ústím nad Labem, který začíná v 14:30 na hřišti u nádraží. Počítá se, že bude vysoká návštěva s posílenou pořadatelskou službou.