„Na jednu stranu jsem rád, že se nerozhoduje o play off, na druhou stranu mě to mrzí. Přesto takový zápas, chtějí oba vyhrát a bude mít určitě náboj, i když o nic nejde,“ říká trenér Benešova Pavel Dvořák, jenž pošle na led nejsilnější sestavu, kterou má momentálně k dispozici. Nikoho nebude šetřit, hráči by ani nechtěli.

Pro Vlašim jde o poslední zápas sezony. „Jednoznačným favoritem jsou Lvi. My však chceme zakončit sezónu vítězstvím a pokusíme překvapit. Pro mě by byla výhra malou radostnou tečkou velmi náročné sezóny,“ přeje si brankář Vlašimi Michal Holánek, jehož opět čeká souboj s bratrem Lukášem, kapitánem Lvů a ještě dodává: „Výhrou bychom bezesporu potěšili také všechny vlašimské příznivce, před kterými je nutné smeknout klobouk. Opět nás chodili podpořit v hojném počtu, a to i tehdy, kdy jsme výsledkově i herně mnoho radosti nenabízeli.“

Rytíři se zachránili s odřenými ušima, ale na druhou stranu byli i blízko play off. „Za výkony v průběhu sezóny jsme si play off nezasloužili, a měli bychom si skromně vážit, že jsme se vyhnuli utkání o udržení soutěže,“ dodal gólman Vlašimi.

Do play off, které začíná ve středu 21. února, Lvi z Benešova již ví, že půjdou proti béčku Mladé Boleslavi (čtvrté ve skupině východ), které si moc trenér Benešova nepřál, chtěl spíš Vlašim. „Pokud chceme postoupit, tak musíme porazit každého. Loni jsem si nepřál Rakovník a postoupili jsme přes něj, tak to třeba bude stejné,“ má jasně nalinkovaný plán kouč Lvů Pavel Dvořák.

V Mladé Boleslavi se bude hrát buď v pátek 23. nebo v sobotu 24. února. Pokud by se nerozhodlo, tak se třetí zápas odehraje v neděli 25. února v Benešově.