Hokejisté Vlašimi vstoupili do zápasu osmého kola krajské ligy velmi dobře. Hned v první minutě se Vlašim dostala do situace tři na jednoho a po pěkné kombinaci zakončoval do odkryté části branky Kucharčik. Ve 23. minutě přidali hosté druhou branku, Košťálek získal odražený puk a samostatný únik dokázal proměnit. O šest minut později se znovu prosadil první útočná formace Vlašimi. Kratochvíl si vybruslil z rohu hrací plochy a tvrdou ránou překonal gólmana. Vlašim vedla v polovině zápasu 3:0.

„Až do této doby byl náš výkon docela dobrý a dokázali jsme z něj vytěžit tři branky. Poté jsme si zřejmě mysleli, že je již utkání vyhrané a hráči si na ledě přestali plnit to, co měli,“ smutnil po zápase vlašimský Tomáš Vondráček.

Od třicáté minuty se obrázek hry výrazně změnil a domácí Čáslav postupně začínala přebírat otěže nad utkáním. Ve 33. minutě dokázal dvojnásobnou přesilovku proměnit Křišťan, který snížil na 1:3. V závěru druhé třetiny se dvakrát dokázal prosadit Bílek. Nejprve prostřelil hradbu těl před brankou ránou od modré čáry, a pak v předposlední minutě třetiny srovnal na 3:3. V aktivní hře pokračovala Čáslav i ve třetí dvacetiminutovce a Bílek dokázal zkompletovat hattrick, díky čemuž vedli domácí 4:3.

„Deset minut před koncem jsme dostali možnost hrát dvě minuty pět na tři, ale s dvojitou výhodou jsme naložili bídně,“ poznamenal Vondráček. Vlašimský Kratochvíl dokázal sice vyrovnat na 4:4, ale pět minut před koncem se znovu prosadili domácí, pálil přesně Navrátil. Na jeho branku už Vlašim zareagovat nedokázala a ztratila dobře rozehraný zápas. Na ledě Čáslavi prohrála 4:5.

Krajská hokejová liga pokračuje pro Vlašim venkovním zápasem. V rámci 9. kola v sobotu 6. listopadu nastoupí v 18:15 na ledě Kralup nad Vltavou.