Hokejisté Benešova se představí v sobotu 17. prosince na domácí půdě. Od 17 hodin nastoupí proti „B“ týmu Mladé Boleslavi. V rámci základní části se naposledy tyto dva kluby střetly 10. Února tohoto roku a domácí Mladá Boleslav vyhrála celkem jednoznačně 6:1.

Mladoboleslavští hokejisté tehdy rozhodli o své výhře v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Rozhodčí v tomto zápase rozdal celkem 41 trestných minut, z toho 31 Benešovu. Hokejisté z města automobilů proměnili dvě přesilovky. Jedinou branku Lvů vstřelil v přesilové hře po přihrávce Ondřeje Sládka Michal Kaňka.

Aktuálně jsou hokejisté Benešova na druhém místě skupiny Jih o pět bodů za Černošicemi. Jejich soupeř je na čtvrtém místě skupiny Východ. Papírovým favoritem je Benešov, který bude mít vzhledem k poslednímu vzájemnému zápasu o motivaci postaránu.  

Vlašimští hokejisté jsou aktuálně na pátém místě skupiny Jih. Má stejný počet bodů, 19, jako čtvrtý Králův Dvůr. V sobotu je čeká zápas na ledě soupeře, od 17:30 rozehrají zápas v Rakovníku. „Nečeká nás nic snadného, v Rakovníku se hraje velmi špatně. Bude to velmi těžký zápas ve vypjaté atmosféře,“ konstatoval trenér Vlašimi Jan Jaeger.

To potvrzuje také tabulkové umístění soupeře, Rakovník vévodí skupině Sever, ze 14 zápasů vyhrál hned jedenáct a pouze třikrát odešel jako poražený.