Po vítězství nad Hodonínem 7:0 se v dalších dvou kolech představili hráči HBT Niosport Vlašim opět v domácím prostředí. V sobotu porazili TJ Snack Dobřany a v neděli prohráli na samostané nájezdy se Škodou Plzeň. Velmi dobrý rozjezd vynesl hokejbalisty zpod Blaníka na průběžné druhé místo.

HBT Vlašim - TJ Snack Dobřany 4:2

Domácí nevstoupili do zápasu nejlépe a po půl minutě prohrávali, když skóre otevřel hostující Majer. Vlašim však postupem času srovnala hru i skóre. V úvodu druhé třetiny sice dostala přesilovková akce hosty znovu do vedení, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak ve 21. minutě srovnal vlašimský Fris a Dobřany definitivně srazil do kolen šťastný gól Horáka. Ten vystřelil z nulového úhlu a odrazem od hostujícího obránce se dostal míček do síťky. Čtvrtou trefu přidal v poslední části Bartejs z přesilovky.
„Hosté od začátku nahazovali míče do naší třetiny, lítali jako blázni a rychle nám dali gól. Po vyrovnání jsme hru zklidnili, převzali do své režie a mohli jsme dát víc, jak čtyři góly. Byla ale zima, balón hodně skákal a kluci ho neměli tolik pod kontrolou. Přesto se s tím vypořádali a v pohodě zachytal i Dušek. Jen mě mrzí zranění obránce Kříže, který si natáhl tříslo,“ řekl k sobotní výhře trenér Vlašimi Petr Řepík.

Branky: 4:14 Fris (Šindelář), 20:51 Fris (Špale) (PP), 24:03 Horák (Máčala), 33:18 Bartejs (Šindelář) (PP) - 00:37 Majer (Pancurák), 16:01 Šlehofer (Rada) (PP). Rozhodčí: Hrazdira, Prudík. Střely: 24:15. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 28. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0

HBT Niosport Vlašim: Dušek – Špale, Plaštiak, Fris, Bartejs, Šindelář – M. Čičatka, Kříž, Máčala, Horák, Filip – Kieler, Blažek, V. Čičatka, Sosnovec, Jobák – Gärtner, Vosátka

HBT Vlašim - HBC Škoda Plzeň 2:3 ss

Ve Vlašimi se hrál vyrovnaný zápas. Do vedení se zásluhou Benedikta dostala Plzeň. „Gól byl neregulérní. Strakovi vyrvali puk z lapačky a nohou, pod kontrolou rozhodčího, zasunul hráč míček do naší branky,“ zlobil se trenér Vlašimi Petr Řepík. Domácí ale nerezignovali a ve druhé části srovnali Frisem z početní výhody. Blíže výhře v základní hrací době měli hosté, když druhou branku vstřelil ve 31. minutě Komanec. Za minutu ale srovnal Fris v přesilovce a zápas se rozhodoval v samostatných stříleních. Tam měli více štěstí Plzeňané, když domácí Bartejs, Fris a Máčala síť nerozvlnili a hostující J. Kejř poslal míček za Strakova záda.
„Po neregulérním gólu jsme se tahali se s běhavým a kvalitním soupeřem o výsledek. Za stavu 2:2 jsme neproměnili šance. V závěru zápasu se nechal vyloučit zbytečně Martin Čičatka, hosté byli v tlaku, který jsme naštěstí ustáli. V nájezdech jsme nebyli schopni dát gól, proto jsme prohráli,“ zhodnotil zápas vlašimský kouč, kterému se nelíbil výkon rozhodčích: „Neposuzovali fauly na obě strany stejně a nenechali nás hrát.“

Branky: 23:39 Fris (Bartejs, Plaštiak) (PP), 31:31 Fris (Šindelář, Plaštiak) (PP) - 09:35 Benedikt (Komanec), 30:33 Komanec (Lendl, O. Kejř), Rozhodující samostatné střílení: J. Kejř. Rozhodčí: Prudík, Hrazdira. Střely: 22:22. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. Diváci: 40. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:1

HBT Niosport Vlašim: Straka – Špale, Plaštiak, Fris, Bartejs, Šindelář – M. Čičatka, Blažek, Máčala, Horák (Vosátka), Filip – Kieler, Gärtner, V. Čičatka, Sosnovec, Jobák

Víkendové zápasy vyšly především první řadě ve složení Špale, Plaštiak – Fris, Bartejs, Šindelář, která nasbírala dvanáct kanadských bodů.