HBC Plzeň - HBT Vlašim 9:3

Střeleckou kanonádu začal po 38 vteřinách hostující Topolánek po akci dva na dva. Plzeňští ale vzápětí vyrovnali, když se v ponechané výhodě se trefil od červené Valenta. Kolem dvanácté minuty si domácí vytvořili velký tlak, který korunoval otočením výsledku Benedikt.

V úvodu druhé třetiny neproměnil brejk hostující Bartejs. Následně se hra přiostřila, rozhodčí vylučovali a chvíli se hrálo ve třech na obou stranách. V této netradiční početní situaci se dařilo lépe hostům, kteří ale paradoxně inkasovali, když asi klíčový gól pro pozdější vývoj zápasu vstřelil Zeman.

V domácí přesilové hře pěti proti třem o necelé dvě minuty později zacílil od modré přesně Benedikt. I hosté dostali možnost hrát početní výhodu dvou mužů na hřišti, kterou sice nevyužili, ale v následné přesilovce 5 na 4 už skóroval Nýdl.

Stav 4:2 nevydržel dlouho, časomíra ukrojila necelou minutu a souhra mladíků v plzeňském dresu vynesla přesnou střelu Hofmeistera.

Na začátku třetí části se prosadil opět Zeman a když skóroval za domácí ještě Vágner, odešel brankář Vlašimi Straka na střídačku. Toho vystřídal Mikl, který ještě před dvěma roky chytal za plzeňský dorost, a hned dva jeho bývalí spoluhráči Průcha a Strejček prověřili, avšak nevyzráli.

Na konci 40. minuty snížil Kaše na 7:3, ale to bylo ze strany Vlašimi vše. Navíc byl za krosček vyloučen na 5 + do konce zápas Topolánek a ještě trest a dvě minuty za nesportovní chování dostal Špale. V přesilovce 5 na 3 skóroval Polívka a na 9:3 uzavřel Vágner.

Branky a asistence: 1:29 Valenta (Benedikt) PP, 12:31 Benedikt (Zeman), 21:18 Zeman (Kavalír, Polívka), 23:12 Benedikt (Vágner) PP, 28:04 Hofmeister (Průcha, Ondra), 30:56 Zeman (Polívka), 31:41 Vágner (Zrna), 41:20 Polívka (Kadaně, Průcha) PP, 42:26 Vágner (Zeman, Lendl) PP – 0:38 Topolánek (Špale), 27:19 Nýdl (Špale, Dušek) PP, 38:13 Kaše (Danko). Střely: 38:26. Vyloučení: 10:12 + Topolánek (V) 5+OK. Využití: 4:1. Diváci: 122. Rozhodčí: Horák, Daněk. Třetiny: 2:1, 3:1, 4:1.

HBC ALPIQ Kladno – HBT Vlašim 2:3

Vlašim vstoupila do utkání aktivně a kladenský Jirotka se měl v brance, co otáčet, přesto míček za svá záda nepustil.

Na začátku druhé třetiny nedokázali domácí využít přesilovku 5 na 3. Přesto se v 21. minutě dostali do vedením, když se po závaru před vlašimskou brankou nejlépe orientoval M. Tvarůžek.

Netrvalo dlouho, Vlašim dvakrát dostala možnost přesilové hry, čehož dokonale využila k otočení výsledku. Vyrovnání zařídil Bartejs a Dušek vsítil druhý gól.

Kladnu se na začátku třetí části povedlo vyrovnat Šímou, který dostal výbornou nahrávku před branku, položil si Mikla a zakončil pod víko. Jenže Vlašim rychle kontrovala, když se Blažek dostal před Jirotku a nedal m u šanci – 2:3.

Hosté těsné vedení udrželi až do závěrečné sirény, i přesto, že domácí dali gól, který jim nebyl uznán kvůli posunutí branky. Kladnu nepomohla ani hra bez gólmana.

Branky a asistence: 20:08 Štěpáník (M. Tvarůžek), 31:20 Šíma (Kouba) – 26:25 Bartejs (Dušek, Topolánek) PP, 28:17 Dušek (Nýdl) PP, 33:29 Blažek (Topolánek). Střely: 22:23. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Diváci: 135. Rozhodčí: Vokurka, Horský. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1.