HBT Vlašim – Hradec Králové 3:4

Vlašim se dostala do vedení Filipem, ale hosté rychle vyrovnali a do přestávky stav otočili. Ve druhé třetině Vlašimští stav srovnali až na 3:3. V závěrečné třetině rozhodla nedisciplinovanost domácích, kteří se nechali vylučovat. Hlavním „hrdinou“ byl Plaštiak, který v rychlém sledu třikrát fauloval a hosté vstřelili v přesilovce rozhodující gól. Ani závěrečná power play Vlašimi nepomohla.

„O prohře rozhodla naše nedisciplinovanost. Vrcholem bylo, když se Plaštiak nechal třikrát za sebou vyloučit a dostali jsme v oslabení rozhodující gól,“ zlobil se na obránce trenér Vlašimi Petr Řepík a pokračoval. „Vedli jsme, ale hosté po našich dvou hrubkách stav otočili. Po druhé třetině jsme stav srovnali, ale ve třetí třetině jsme se nechali na rozdíl od hostů vylučovat, a proto jsme prohráli. Šance jsme si vypracovali, ale nepadalo nám to tam. Atmosféra byla super, přišlo asi 400 lidí a hokejbal se jim musel líbit. O postupu Hradce rozhodla zkušenost, který sebemenší naši chybu potrestal. Soupeř má ve svém mužstvu pět nebo šest reprezentantů, vysoké hráče s velkým rozpětím rukou, které my nemáme. Přesto sezonu hodnotím jako velmi úspěšnou,“ řekl na závěr Řepík.

Branky Vlašimi: Filip (Dušek), Fris (Máčala), Sosnovec. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:1.

HBT Vlašim: Straka – Blažek, Špale, Fris, Šindelář, Máčala – Kieler, Beránek, Horák, Dedek, Burda – Plaštiak, Gärtner, Sosnovec, Filip, Dušek.