HC Kert Park Praha - HBT Vlašim 1:2

Domácí sice nebodovali, ale díky porážce Letohradu se udrželi na osmé příčce a zahrají si play off. „Měli jsme sice dobrý vstup do zápasu, rychle se ujali vedení, ale pak Vlašim vyrovnala a ve druhé části v přesilovce dala druhý. První dvě třetiny jsme vůbec odehráli špatně, nedodržovali dohodnuté věci, dělali jsme zbytečné fauly, s tím spokojený být nemůžu,“ kritizoval výkon svého týmu v prvních třiceti minutách zápasu kouč Kertu Milan Jelen.

Až v závěrečné části se hra Pražanů zvedla. „Začali jsme se dostávat do tlaku i střeleckých příležitostí. Jenže jsme nevyužili ani dvě přesilovky pět na tři, ta druhá přitom trvala celé dvě minuty. Soupeř sice nezahrál nic výjimečného, ale výborně mu zachytal gólman, u nás byl problém s využitím šancí a přesilovek a to rozhodlo,“ shrnul pro hokejbal.cz svůj pohled na utkání trenér Pražanů.

Vlašim si tak na těžkém terénu, který zapříčinil silný déšť, připsala další tři body. „Lilo jako z konve, my bohužel nedali víc gólů, i když šance hlavně ve druhé třetině byly, nastřelili jsme dvě nebo tři tyče. Rozhodčí pískali obdobně jako v předchozím utkání s Dobřany, hlavně v závěru jsme hráli pořád oslabení, tresty přitom byly za nefauly. Ale uhlídali jsme to, i díky výbornému výkonu brankáře Straky,“ chválil oporu vlašimský kouč Petr Řepík.

Ten byl rád, že se na mokrém hřišti před play off nikdo nezranil. „I s tím jsme do zápasu šli a povedlo se. Vítězství je důležité i pro naše sebevědomí,“ dodal Řepík.

Branky: 0:53 Wittmayer (Abraham) – 7:11 Šindelář (Beránek), 19:27 Dědek (Šindelář, Blažek). Střely: 41:28. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. Diváci: 75. Rozhodčí: Coufal, Prudík. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0.

HBT Vlašim: Straka – Špale, Blažek, Fris, Šindelář, Sosnovec – M. Čičatka, Kieler, Horák, Dušek, Dedek – Plaštiak, Beránek, Kakos, Gärtner.

K prvním dvěma zápasům play off nastoupí Vlašim v Hradci Králové, termíny ještě nejsou určeny. „Nemáme co ztratit a půjdeme do zápasů s čistou hlavou. Doma jsme sice prohráli 2:7, ale v Hradci jsme vyhráli 2:1. Soupeř má v mužstvu několik reprezentantů, takže by nás mohl podcenit,“ doufá trenér Vlašimi Petr Řepík.