Opava – HBT Vlašim 2:3

Domácí sice zaznamenali dva góly v oslabení, ale ani to nakonec nestačilo. V plném počtu a v přesilovkách totiž vyšli naprázdno a soupeř byl nakonec o branku lepší. Vlašim si tak připsala třetí vítězství v řadě.

„Bohužel se nám nedaří a hráči pod tlakem sice chtějí, ale nevede se jim. Vůle by byla, ale je to špatné už od první rozehrávky, přes přechod do pásma, až po střelbu,“ komentoval pro www.hokejbal.cz situaci v opavském týmu jeho trenér Jiří Christ.

„Měli jsme hodně šancí, dělalo nám problémy je využít, ale celý zápas jsme měli pod kontrolou,“ hodnotil první víkendový zápas vlašimský kouč Petr Řepík.

Branky: 13:21 Führich SH, 39:59 Hendrych (Fajkus) SH – 1:17 Máčala (Plastiak), 12:11 Dušek (Bartejs, Špale) PP, 17:09 Máčala (Šindelář). Střely: 19:23. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Oslabení: 2:0. Diváci: 83. Rozhodčí: Zachar, Pikula. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:0.

HBT Vlašim: Straka – Špale, Dedek, Šindelář, Sosnovec, Máčala – M. Čičatka, Kieler, Horák, Bartejs, Dušek – Plaštiak, Filip, Vrábel, Kakos.

Karviná – HBT Vlašim 3:2

V utkání s Vlašimí se málem opakoval scénář sobotního střetnutí Karviné s Kert Parkem. Domácí vedli o dvě branky, které vstřelili během osmnácti vteřin na začátku druhé třetiny, Vlašim ale dokázala vyrovnat. Tři čtvrtě minuty před koncem ale trefil tři body pro Karvinou Luka.

„Druhý gól jsme dostali po chybě v naší přesilovce, ale dokázali jsme si vytvořit šance a chvíli před koncem rozhodli. Jsou to hodně cenné body, díky nim jsme se prakticky zachránili, neměli bychom spadnout už ani do baráže,“ liboval si pro www.hokejbal.cz. útočník nováčka soutěže Martin Kurz.

Kouč Vlašimi Petr Řepík opět žehral na slabou střeleckou produktivitu. „V první třetině jsme neproměnili ani jednu z šancí a pak dostali dva takové hloupé góly. Na utkání se podepsalo i necitlivé posuzování od rozhodčích i kulisa, fanoušci byli hodně sprostí a provokovali. Musel jsem hráče uklidňovat, v Karviné se prostě hraje špatně. V závěru jsme to chtěli utrhnout, domácí měli špatnou obranu, ale naše střely létaly jen kolem tyček,“ komentoval zápas Řepík.

Branky: 15:26 Luka (Kurz, Rosůlek J.), 15:44 Novotný (Rosůlek L.), 44:14 Luka (Kurz) – 25:59 Máčala (Sosnovec, Kieler) PP, 30:41 Bartejs SH. Střely: 31:30. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 80. Rozhodčí: Olesz, Nezbeda. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1.

HBT Vlašim: Straka – Plaštiak, Kieler, Sosnovec, Šindelář, Máčala – M. Čičatka, Beránek, Horák, Bartejs, Dušek – Dedek, Špale, Filip, Vrábel, Kakos.