V předehrávaném 22. kole hokejové II. ligy střed přivítal ve středu desátý celek tabulky HC VHS Vodní Lvi Benešov na svém ledě třetí IHC Písek. Po velmi dobrém taktickém výkonu si nakonec domácí připsali bod za remízu.

HC VHS BENEŠOV 2
IHC PÍSEK 2

V první třetině se hrála vyrovnaná, rychlá partie. Domácí drželi s favoritem krok, a díky první pětce vedené Kořínkem, si vynutila i tlak, ale bez většího ohrožení brankáře Pinkase. Pouze Oberreiter po samostatné akci a Roman Verbík po průniku Dvořáka vážněji zahrozili. Hosté se do útoku také moc nehnali. Přesto v 9. minutě předvedli Mikeska s Řehořem ve vlastním oslabení učebnicovou ukázku přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný prostřelil Malíka – 0:1. Ve 14. minutě málem potrestal Kica špatné domácí střídání, ale osamocený písecký hráč na Malíka nevyzrál. Za dvě minuty přišla nenápadná akce Benešova, když Frodl vysunul Svitáka, který z levé strany prostřelil Pinkase – 1:1.


Druhá třetina vyzněla jasně pro jihočeské hráče, když Vodní Lvi přestávali stíhat rychlé útoky hostů. Jenže v brance měli domácí Malíka a ten měl svůj den. Novák nadvakrát, Řehoř a Míka v přesilovce i dvakrát Burkoň si vylámali zuby na benešovském čaroději. Ve 29. minutě se již Písek radoval. Mošovský našel zpoza branky najetého Kašpara, a ten protlačil puk mezi Malíkovy betony – 1:2. Benešovští hráči byli rádi, že ještě neinkasovali další branky. Jediný Dvořák protáhl tvrdou ranou zmrzlého Pinkase.


Do třetí části vstoupil aktivněji Benešovští, přitvrdil hru, což technickým hostům nevonělo. Dvakrát Dvořák a jednou Oberreiter měli na hokejkách vyrovnání, ale ztroskotali na Pinkasovi. Na druhé straně se řítil Novák sám na Malíka, byl faulován Košatkou a jen díky benevolenci rozhodčího nebyl vyloučen, natož aby se zahrávalo trestné střílení. O chvíli později musel Malík čelit tvrdé střele Mošovského z kruhů a dělovce Řehoře od modré. Na začátku 50. minuty přišlo vyrovnání jako blesk z čistého nebe. Jakub Verbík ujel po levém křídle, naservíroval puk Vackovi a ten našel skulinku v brance Písku – 2:2. Domácí radost málem netrvala dlouho. Novák zůstal osamocený na modré čáře, řítil se na Malíka, udělal mu blafák, a když puk zasouval do sítě, předvedl benešovský gólman fantastický zákrok alá Hašek a vyrazil kotouč hokejkou za branku. V závěru se hosté snažili strhnout výhru na svou stranu, ale Malík jim to nedovolil. Naopak na druhé straně měl rozhodnutí na hokejce Moravec, ale tváří tvář Pinkasovi neuspěl.
V nastavení měli více chuti po vítězství hosté. Nejvíce sevřeli domácí při přesilovce za vyloučení Kouby, ale Malík remízu při dělovkách Míky a Vokatého udržel.


Josef Kaisr, trenér Benešova

„V neúplné sestavě, bez dvou důležitých centrů Ambroze a Jágra, kteří dali v minulých utkáních góly, jsme uhráli zlatý bod. Podali jsme bojovný výkon a velice taktický, hlavně v první třetině. Škoda jen, že jsme dostali zbytečný gól v naší přesilovce. Ve druhé třetině nás rozházely přesilovky a oslabení a inkasovali jsme druhý gól. Ve třetí třetině jsme díky bojovnosti a vůli vyrovnali. Byla vidět snaha o plnění povinností, které po hráčích jako trenéři chceme. Podali jsme velmi dobrý výkon po obranné stránce a podržel nás vynikající Malík.“

Branky: 16. Sviták (Frodl), 50. Vacek – 9. Řehoř (Mikeska), 29. Kašpar (Mošovský). Rozhodčí: Dvořák – Fiala, Jindra. Vyloučení: 7 x 2 + Frodl 10 minut / 7 x 2. Oslabení: 0:1. Diváků: 100. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 0:0
VHS HC Benešov: Malík – Košatka, R. Verbík, Moravec, Kořínek, Oberreiter – Drbohlav, Kouba, Vacek, Dvořák, R. Verbík – Čapek, Novák, Jaeger, Sviták, Frodl