Hokejisté HC VHS Vodní Lvi Benešov zajížděli v dalším kole druhé ligy na led lídra tabulky HC DAG Rokycany. Dvě třetiny drželi s favoritem krok, ale závěr jim nevyšel, když čtyřikrát inkasovali v oslabení.

HC DAG ROKYCANY 7
HC VHS BENEŠOV 3


Zápas měl překvapující úvod. Do vedení se sice dostali v 6. minutě domácí Postkou, ale za 29 vteřin srovnal skóre Moravec. Ve 12. minutě otočil Vacek po asistenci Jágra skóre na stranu Benešova a za stavu 1:2 se odcházelo do kabin.


Do prostřední části vstoupili opět gólově domácí a Bárek srovnal na 2:2. Jenže za tři minuty ujel Jágr ve vlastním oslabení a opět převážil misky vah na stranu Vodních Lvů – 2:3. Jenže domácí favorit stačil v přesilovce ve 37. minutě srovnat Bednářem na 3:3. Těsně před koncem druhé části se strhla na ledě mela, kterou odnesli domácí Bednář a hostující Jakub Verbík a Kouba tresty do konce utkání.


Do třetí části vstupovali domácí v početní výhodě dvou mužů a přesilovku ihned Šindelářem využili – 4:3. Definitivní zlom v zápase přinesla tříminutovka mezi 50. – 53. minutou, kdy Rokycany využily další tři přesilovky.


Josef Kaisr, trenér Benešova

„Rozhodčí zápas velmi ovlivnil. Domácí to nemají zapotřebí, aby jim pomáhal, to muselo být prostě v něm, asi byl naštvaný, že mu někdo něco řekl. Fakt nevím, proč, tak špatně pískal. Viděl jsem špatné rozhodčí, ale za celých čtyřicet let jsem takový způsob pískání ještě neviděl. Nepískal první faul, ale vždy jen oplácení, na což jsme doplatili častými vylučováními a góly v naší síti. Třeba Vacka poslal domů, když na něj soupeř třikrát v rohu skočil, Vacek se otočil, ohnul se a hráč upadl na zem. Já myslel, že píská faul na Vacka a rozhodčí mu dal trest do konce utkání. Měli jsme více jak devadesát trestných minut. Na druhou stranu jsem vyčítal hráčům, že když viděli jakým způsobem je vedený zápas, měli více udržet nervy na uzdě a neoplácet. Zápas se přitom pro nás vyvíjel dobře, Babka nahradil zraněného Malíka výborně a dvě třetiny nás držel. Jenže od poloviny zápasu, kdy jsme ještě vedli, jsme defakto nehráli v pěti a v poslední třetině jsme dostali všechny góly v oslabení. Bylo to hrozně nervózní utkání, které pro nás dopadlo špatně.“


Branky: 6. Poustka (Štefl), 27. Bárek (Špaček), 37. Bednář (Kreuzman), 41. Šindelář (Bárek, Fiala), 50. Špaček (Bárek, Tureček), 51. Hofrajtr (Tureček, Kreuzman), 53. Šindelář (Špaček, Kovařík) – 6. Moravec (R. Verbík), 12. Vacek (Jágr), 27. Jágr. Vyloučení: 11 x 2 + 10 minut OT Bednář (40.) a Fiala (47.) – 17 x 2 + 10 minut OT J. Verbík (40.), 5 + 20 minut Kouba (40.) a Vacek (52.). Využití: 5:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 4:0
VHS HC Benešov: Babka – R. Verbík, Košatka, Moravec, Ambroz, Peťovský – Kouba, J. Verbík, Vacek, Jágr, Dvořák – Macek (21. Pinka), Novák, Frodl, Kořínek, Jaeger

Ve středu 16. ledna od 18 hodin hrají benešovští hokejisté další mistrovský zápas. Tentokrát nastoupí proti mužstvu HC Kobra Praha. „Musíme za každou cenu vyhrát, i když Kobra hraje v poslední době velmi dobře,“ řekl ke středečnímu zápasu trenér Josef Kaisr.