V týdnu došlo na postu trenéra Benešova ke změně, Michala Břízu vystřídal bývalý kouč Slavie Praha, Josef Kaiser, který se do České republiky vrátil z dlouhodobého působení v zahraničí.

BENÁTKY NAD JIZEROU 5
HC VHS BENEŠOV 1

Domácí měli zpočátku optickou převahu, neboť soupeř vycházel ze zabezpečené obrany. Benešov však dlouho čisté konto neudržel. Ve třetí minutě po závaru před Malíkovou brankou si na odražený puk rychle nabruslil Jakeš, našel volného Kadeřábka, který nedal benešovskému gólmanu šanci – 1:0. Postupně se hra vyrovnávala a přišly i příležitosti Benešova. V 9. minutě nebezpečně vystřelil Bartoš, jeho jedovku k pravé tyči domácí brankář rozštěpem s námahou vyrazil. V 11. minutě se do třetiny Benátek natlačil první útok hostů. Po dobré kombinaci nejprve pálil Kořínek a po něm Peťovský. S oběma střelami si gólman Barek poradil. Další šanci spálil Moravec. V následujících minutách Benešov přežil soupeřovu téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. V závěru oslabení ujel Oberreiter, ale v tísni se již proti brankáři neprosadil.

Druhou třetinu zahajoval Benešov přesilovkou. V dobré pozici mezi kruhy číhal Ambroz, ale přihrávku promáchl. Neprosadil se ani Peťovský, jehož střela skončila na prsou Barka. V době, kdy měl více ze hry Benešov, projeli středem kluziště Kocman a Mařík, kteří si několikrát vyměnili přihrávku, a druhý jmenovaný zasunul puk k levé tyči – 2:0. Ve 30. minutě podržel Benešov gólman Malík, když při přesilovce domácích chytil Skořepovi stoprocentní gólovku. V závěru oslabení ujel Čapek, ale jeho bomba vyprášila Barkovy betony. Ve 34. minutě při hře čtyři na čtyři ujel Ambroz. Chystal se na blafák, ale v tísni nestačil puk umístit za záda benátského gólmana. Minutu před koncem druhé části se benešovská obrana rozevřela a domácí Kučera a Jakeš se mohli Malíka zeptat, kam to chce, ale gólman Vodních Lvů je vychytal. Těsně před sirénou jeli tři benešovští hráči na jediného obránce, jenže ten jejich úmysl vystihl a požár uhasil.

Hned v nástupu do třetí třetiny domácí rozhodli o tom, že tři body zůstanou v Benátkách. Po vyšachování benešovské obrany zvýšil Stehno na tříbrankový rozdíl. Ve 44. minutě byl blízko k zvýšení Nedbal, ale Malík byl pozorný. Na druhé straně prošel kolem mantinelu Kouba, před brankou našel Moravce, ale jeho teč šla přes domácí klec. Ve 48. minutě vytáhl Malík další ze svých skvělých zákroků. Čtvrtou branku přidal Kocman, stojící u levé tyče, když zužitkoval Gajdovu přihrávku od modré. V 52. minutě šikovně Kořínek uvolnil Moravce, ale domácí obránce Ton jeho střelu zblokoval. V 55. minutě se Benešovští přeci jen dočkali. Po obstřelování benátského gólmana snížil bombou pod víko Ambroz – 4:1. Konečný výsledek stanovil Skořepa, když využil po několika vteřinách početní převahu.
Stínem zápasu bylo zranění benešovského kapitána Petra Macka, který v závěru utkání odstoupil a s podezřením na zlomeninu ruky byl převezen do Vinohradské nemocnice.

Josef Kaisr, trenér Benešova

„V utkání se projevil výkonnostní rozdíl. Benátky byly lepší technicky i bruslařsky. Bojovnou hrou jsme se soupeřem drželi krok, po dvou třetinách jsme prohrávali o dvě branky, mohli jsme góly i dát. V závěrečné třetině se prosadila větší zkušenost a lepší hráčská kvalita Benátek. Naše mužstvo má především nedostatky v kolektivní hře, kterou bychom se chtěli prosazovat, neboť individuality v týmu nemáme. Na tom musíme zapracovat.“

Branky a nahrávky: 3. Kadeřábek (Jakeš), 26. Mařík (Kocman), 41. Stehno (Kocman), 51. Kocman (Gajda), 58. Skořepa (Malý) – 55.Ambroz. Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 5/7. Využití: 1/0. Diváků: 200. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:1
HC VHS Benešov: Malík – J. Verbík, Kouba, Košatka, R. Verbík, Čapek, Macek (55. Novák) – Kořínek, Peťovský, Moravec – Bartoš, Vacek, Oberreiter – Frodl, Ambroz, Sviták – Kakos, Burda

V dalším utkání se benešovští hokejisté střetnou v důležitém duelu na ledě Kutnohorských Sršňů ve středu 5. prosince od 18 hodin.