V sedmém kole II. hokejové ligy přivítal VHS HC Vodní lvi Benešov na svém kluzišti poslední celek tabulky HHK Velké Meziříčí. Zápas našel benešovské hráče ve velkém útlumu a hosté je tvrdě potrestali.

VHS HC BENEŠOV 0
VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5


Již úvod zápasu ukázal, že domácí nejsou ve své „kůži“, když se Malík zapotil při střelách Adamce a Rohačika. Na konci 9. minuty dostali Meziříčští šanci hrát více jak minutovou přesilovku pět na tři. Uzamkli Benešov v jeho pásmu, „bombardování“ ale Malík zvládl a po dělovce Stráňovského mu pomohla tyč. Ve 12. minutě měli domácí početní výhodu, ale Moravec a Jaeger neuspěli. Naopak chvíli po skončení přesilovky podnikli hosté rychlý protiútok a po přihrávce Hudcovského zpoza branky se trefil po ledě Sobotka – 0:1. Benešovské branka dostala ještě do většího útlumu a mohli děkovat Malíkovi, že pochytal nájezdy a dorážky Hudcovského, Krči, Konečného a Prachaře.


Na začátku druhé třetiny si domácí vytvořili díky třetí pětce velký závar, ale brankář Pekárek napodobil svůj protějšek a předvedl několik perfektních zákroků. Přesně v polovině zápasu ujel Adamec benešovské obraně, ale Malíka nepřekonal. To se ale povedlo o chvilku později Hudcovskému, když z nájezdu pověsil puk pod břevno – 0:2. Poté byly šance na obou stranách, ale Benešovští Burda, Vacek a Ambroz ztroskotali na Pekárkovi. Na druhé straně se povedlo z jedné akce Konečnému a Adamcovi netrefit zívající branku a dělovku Smejkala zastavilo břevno. Na začátku 39. minuty se hosté dočkali potřetí, když Bukáček prostřelil Malíka – 0:3. V závěru třetiny ještě musel benešovský gólman zasahovat proti Prachařovi.


Úvod třetí části dokumentoval zoufalství benešovských hráčů. Osamocený Ambroz poslal puk vedle Pekárkovy svatyně, kotouč ihned rozehrál Kunstmüller na rozjetého Prachaře a ten počtvrté potrestal děravou domácí obranu – 0:4. Vodní lvi, kteří ale měli tupé šavlovité zuby, se snažili alespoň zkorigovat, ale v přesilovkách netrefil Moravec prázdnou branku, Frodl nájezd a v plném počtu mířili Macek a Košatka z dobrých pozic vedle. V 55. minutě předvedli domácí Jágr s hostujícím Bukáčkem pěstní souboj a Benešov o chvíli později nevyužil přesilovku pět na tři. V 58. minutě dokonali hosté svoje dílo, když Kunstmüller našel zpoza branky Konečného, který i se štěstím popáté dopravil puk za Malíkova záda.


Michal Bříza, trenér Benešova

„Omlouvám se všem benešovským divákům za předvedenou hru celého mužstva. Byl to od nás ostudný výkon.“

Branky: 14. Sobotka (Hudcovský), 32. Hudcovský (Válek), 39. Bukáček (Konečný), 42. Prachař (Kunstmüller), 58. Konečný (Kunstmüller) Vyloučení: 5 x 2 / 6 x 2 + Bukáček 2 + 2. Diváků: 200. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:2
VHS HC Benešov: Malík – Kouba, Košatka, Oberreiter, Jágr, Jaeger – Pinka, J. Verbík, Bartoš, Ambroz, Peťovský – Macek, Čapek, Moravec, Kucharčík, Frodl – Vacek, Burda