NED Hockey Nymburk - VHS HC Benešov 4:3

První třetina přinesla nezáživný hokej, přesto Jonáš po spolupráci s Dvořákem dostal hosty v 15. minutě do vedení.

V úvodu druhé části hry přidal benešovský Jonáš svojí druhou branku a když v polovině zápasu využil přesilovou hru Bosas, měli hosté tříbrankový náskok a vypadlo to s nimi dobře. Do konce druhé části hry byli sice domácí lepším týmem, připravili si několik gólových příležitostí, ale žádnou z nich nevyužili.

Na začátku třetí třetiny se Nymburským naskytla příležitost hrát téměř minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Ta jim ale vůbec nevyšla, protože na branku soupeře vůbec nevystřelili. Naopak Benešov nebyl daleko od vstřelení čtvrté branky. Pešek mířil od modré do tyče a další velké šance Vejvody a Bosase musel likvidovat nymburský gólman Micka. Jen málokterý fanoušek v tu chvíli ještě věřil ve vítězství domácích barev. V čase 50.55 se ale úplně změnil ráz třetí třetiny. Kozák v přesilovce propálil brankáře Hrubého a nastartoval tak v pravdě zázračný obrat, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Dvacet vteřin na to totiž vlétl do zkoprnělé benešovské obrany Martinec a střelou pod víko podruhé rozvlnil síť benešovské branky. Tři minuty před koncem využili domácí další přesilovku. Kořínkovu ránu od modré tečoval Dvořák a bylo vyrovnáno. Gólům ovšem ještě nebyl konec. Minutu před koncem vystartoval gólman Hrubý na puk k modré čáře, domácí Martinec však u něj byl dřív, udělal benešovskému brankáři kličku a přesnou střelou z velkého úhlu rozhodnul.

"Nevím, co k tomu říci. Do 50. minuty hrálo mužstvo to, co jsme si řekli. Potom jsme dostali dva góly v oslabení po nepochopitelných a zbytečných vyloučení Verbíků. Poslední zas po zkratu gólmana, jinak výborně chytajícího, kdy vyjel na puk, který nemohl mít a tím otevřel bránu. Musíme si teď sednout a poslední zápasy plné zvratů pořádně rozebrat," nevěřícně kroutí hlavou nad promarněným zápasem trenér Benešova Jan Vobecký.

Branky: 51. Kozák (Vacek), 52. Martinec (Sem), 58. Dvořák (Kořínek, Krejčík), 60. Martinec (Zvolenský) - 15. Jonáš (Dvořák), 22. Jonáš (Bosas), 31. Bosas (Dvořák). Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 5:7, navíc J. Verbík 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 250. Třetiny: 0:1, 0:2, 4:0.

HC Benešov: Hrubý - Pešek, J. Verbík, Kaňka, Kocman, Holánek - R. Verbík, Procházka, Dvořák, Bosas, Jonáš - Vacek, Suchánek (40. Burda), Strnad, Bílek, Vejvoda.