HC Benešov – IHC Písek 2:7

O jedinou branku v úvodní dvacetiminutovce se postaral Heršálek střelou po ledě. Přispělo k tomu i špatné střídání domácího celku, které naráz vyklidilo kluziště a pro píseckého střelce se otevřela cesta k brance. Vzápětí mohl srovnat Jonáš, ale minul klec a Dvořákovi vystavil stop beton píseckého gólmana. Jinak třetina příliš vzruchu nepřinesla.
Začátek druhé části byl pro další vývoj utkání rozhodující. Hned na jeho začátku hosté využili početní převahu, která trvala jen několik vteřin a za další minutu přišel třetí úder. Hráči Benešova se z něho ještě nestačili vzpamatovat a ve 27. minutě Rezek napnul Malíkovu síť počtvrté. V této fázi Písečtí ovládli kluziště a domácí gólman musel několikrát zasahovat, zvláště jeho semafor proti Slaníkově bombě byl excelentní. Ve 35. minutě hráli domácí téměř dvě minuty přesilovku pět na tři. Hosté se nejen úspěšně bránili, ale ve chvíli, kdy na ledě měli už čtvrtého hráče, využili oslabení ke vstřelení páté branky. Ta vyhnala z klece Malíka, kterého nahradil Babka.
V úvodu třetí třetiny si také hosté zahráli dvojnásobnou přesilovou hru, kterou zužitkoval ke vstřelení šesté branky tečovanou střelou Novák. S Benešovskými to vypadalo na ručník. Jen díky Babkovi, který se několikrát ocitl v ohni střel a svými zákroky své mužstvo podržel, se skóre nevyšplhalo do dvojciferné podoby. V 51. minutě se přeci jen trefil domácí Roman Verbík a o chvíli později Fiala z přesilovky snížil na 2:6. Konečné slovo měl písecký Bláha, který dostal přihrávku před Babku, krátkou kličkou se uvolnil a pohotově zavěsil.
„Tento zápas byl náš nejhorší v letošní sezoně, hůř jsme ještě nehráli. Na začátku jsme neproměnili několik možností a pak už jsme se vezli. Určitě k tomu přispělo, že se nám rozpadla první řada a tím se narušila i druhá. Vybrali jsme si špatný den, teď zase musíme bodovat,“ uvedl trenér Benešova Jan Vobecký.
Branky: 51. R. Verbík (Kaňka, J. Verbík), 57. Fiala (Nestrašil) – 16. Heršálek (Rezek), 22. Slaník (Suchánek, Mošovský), 23. Novák (P. Procházka), 27. Rezek (Bláha), 38. R. Procházka, 43. Novák (Šulčík), 58. Bláha (Míka, Rezek). Rozhodčí: Vurtherle. Vyloučení: 5/8. Využití: 1:2. Oslabení: 0/1. Diváci: 300. Třetiny: 0:1, 0:4, 2:2.
HC Benešov: Malík (35. Babka) – J. Verbík, Zeman, Dvořák, Kaňka, Jonáš – R. Verbík, Procházka, Nestrašil, Jágr, Fiala – Vejvoda, Bílek, Jaeger, Strnad, Burda – od 41. minuty Starec, Černý, Beránek.