VHS HC Benešov– HC Klatovy 7:4

Od začátku měla hra spád, útočníci využívali volnější obranné hry a formy brankářů. Bylo jen otázkou, kdo nastřílí více branek. Úvodní trefu měl na svědomí domácí Jágr, když protlačil v 5. minutě, po akci Dvořáka, puk mezi betony brankáře Tvrdíka. Radost Benešova trvala jen patnáct vteřin, když hosté srovnali velmi kuriózně. Kuna nahodil puk od mantinelu ledabyle na branku, gólman Malík byl myšlenkami někde jinde, než na ledě a kopnul kotouč do sítě. Branka ale neměla být uznána. Hráč Martin Kuna byl v zápise o utkání napsán s číslo 87, ale na ledě se pohyboval s číslem 83. Rozhodčí Dvořák chvíli přemýšlel a poté gól uznal, s tím, že pořadatelé mají číslo v zápise přepsat. Střelecké manévry na chvilku ustály, ale jen do 12. minuty. To Ambroz dostal ideální přihrávku od Macka a po sóle pověsil puk pod horní tyčku. O chvíli později vystihl Čapek odvážně rozehrávku hostů a procedil puk mezi Tvrdíkovy betony – 3:1. Zdálo se, že budou Benešovští pokračovat v kanonádě. Jenže Klatovští je rychle zchladili a ve vyrovnání měla prsty dvojice Polák – Straka. Nejprve snížil Polák švihem po závaru a v závěru třetiny ujel Polák v oslabení a Straka dokončil jeho akci na zadní tyči. Ihned po rozehrání se dostal Jágr do sóla, ale Tvrdík ho vychytal.
Druhá třetina byla ve znamení přesilovek pět na tři. Hosté dvě více jak minutu nevyužili. Domácí měli také dvě možnosti a jednu díky Vackovi ve 37. minutě po přihrávce Jágra přetavili v gól. Jenže v tu dobu již Benešov prohrával, když se hosté ve 31. minutě dostali do vedení po kombinaci Straky s Čabanem.
Třetí třetinu načali neproměněnými sólovými nájezdy Jágr a Bartoš. Velkou možnost strhnout vedení na svou stranu měli hosté v 50. minutě, ale Malík trestné střílení Setíkovskému vyrazil. Výhra domácích se zrodila mezi 54. a 58. minutou, kdy třikrát rozvlnili síť. Učebnicovou spolupráci s Kořínkem zakončil Moravec, krásnou individuální akci Vacka dokončil do prázdné branky Ambroz. Poslední gól Benešova v letošní sezoně vstřelil obránce Košatka, když zachytil rozehrávku soupeře a propálil Tvrdíka.

„Ikdyž už onic nešlo, byl zápas nervózní a hráči si vyřizovali účty ze zápasu vKlatovech. Přednost soupeře, hru okolo branky, jsme ze začátku moc nezvládli. Pak se to vyrovnalo a ve druhé fázi jsme začali trošku hrát. Měli jsme více šancí na vítěztví, což jsme nakonec potvrdili až vzávěru poslední třetiny,“ dodal po posledním zápase trenér Benešova JosefKaisr.

Branky: 5.Jágr (Dvořák), 12.Ambroz (Macek), 17.Čapek, 37.Vacek (Jágr), 54.Moravec (Kořínek), 57.Ambroz (Vacek), 58.Košatka– 6.Kuna, 18.Polák (Straka), 20.Straka (Polák), 31.Čaban (Straka). Rozhodčí: Dvořák– Matějíček, Dančišin. Vyloučení: 11/9. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 150.Třetiny: 3:3, 1:1,3:0.

HC VHS Benešov: Malík– Košatka, R. Verbík, Oberreiter (21. Novák), Kořínek, Jaeger (41. Moravec)– Kouba, J. Verbík, Vacek, Jágr, Dvořák– Macek, Čapek, Frodl, Ambroz, Bartoš.