SKLH BENEŠOV 8
HC JESENICE B 5

První třetina patřila hostům, kteří se lépe pohybovali a častěji se odhodlali ke střelbě. Úvodní branku si domácí gólman Kureš určitě za rámeček nedá, když po propagační střele od modré, mu puk prošel mezi betony a dokutálel se za čáru. Až druhá branka v síti probudila Benešáky a do přestávky stačili Holovkou snížit. „Kluci se slejzali jak šváby na pivo, začátek podcenili, nerozhejbali se a výsledek podle toho taky vypadá. Teď už to ale půjde, hlavně musíme hrát kombinačně,“ zlobil se trenér Benešova Petr Vycpálek mezi třetinami.
Jenže hosté při hře čtyři na čtyři zvýšili Vítkem na 1:3. Navíc po nešťastném zásahu pukem do obličeje musel benešovský Eichler vyhledat lékařské ošetření v nemocnici. Domácím se v závěru druhé části opět podařilo dotáhnout na rozdíl jedné branky.
Poslední třetina však jednoznačně patřila domácím, kteří si z Jesenických udělali střelnici a utkání se proměnilo v jejich exhibici. A pak už se slavilo.
„Soutěž jsme začali s tím, že si zahrajeme, tady bývalí hokejisti Benešova, abychom se hýbali a udělali si žízeň a ne abychom postoupili,“ říká po zápase Jan Vobecký. „Vyhrát jsme chtěli už loni, což se nám nepodařilo, vyšlo to až letos. Vyšší cíle si ale nekladem a myslím, že postoupit nechce nikdo z okresu. Není na to čas, ani peníze, a jak dopad ve vyšší soutěži loňský postupující Řendějov. Udělal snad pouhé dva body,“ uvedl trenér Vycpálek.

Branky: 18. Holovka, 39. M. Pivoňka, 41. M. Pivoňka, 45. Červenka, 52. Červenka, 54. M. Pivoňka, 56. Vobecký, 59. Holovka – 12. Krosnár, 14. Vodrášek, 33. Vítek, 46. Polák, 53. Polák. Rozhodčí: Dvořák, P. Novák. Vyloučení: 3/1. Třetiny: 1:2, 1:1, 6:2. Benešov: Kureš – Zelingr, Trojan, Vobecký, Hořejší, Červenka – Lehotský, Eichler, P. Pivoňka, M. Pivoňka, Holovka. Jesenice B: Sazima – J. Hnátek, Hrůza, M. Hnátek, Bidner, M. Zápotocký – Z. Zápotocký, Krosnár, Vodrášek, Vítek, Polák.