To hosté, kteří v minulém kole na nájezdy porazili Bílinu a zlomili tak sedmizápasovou šnůru bez výhry, jsou na tom daleko hůře. Vypadli z osmičky zajišťující play off a jejich sebevědomí bylo na bodu mrazu.

Prognózy ale v zápase vzaly za své, když hosté vydolovali na jabloneckém kluzišti tři cenné body. Bílina ale porazila Milevsko, a tak Benešov zůstává na devátém místě s dvoubodovým deficitem.

JABLONEC NAD N. – BENEŠOV 3:5

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když Jágr připravil puk Havlíčkovi, který ranou z voleje rozvlnil síť. Domácí ale do přestávky stačili vyrovnat, když se prosadil Stehno ranou z mezikruží.

Do druhé třetiny vpluli Vodní Lvi jako velká voda, když mezi 23. a 24. minutou, během sedmdesáti vteřin, dvakrát rozvlnili jabloneckou síť. Nejprve Vacek z přesilovky a následně, podruhé v zápase, Havlíček.

Jenže domácí Vlci začali opět kousat, když jim pomohla přesilovka využitá Nevyhoštěným. V 36. minutě přesně tečoval Tondr střelu Šulce a začínalo se opět od znova.

Vodní Lvi se ale překvapivě nepoložili, vpluli i do třetí třetiny jako Tsunami a ve 44. minutě dvěma slepenými góly, na které již Vlci nenašli odpověď, rozhodli, že tři body poputují do Benešova.

Nejprve zaúřadoval kapitán Michal Kaňka, který byl na konci akce Havlíčka s Vackem. Za 31 vteřin byl faulován Žoha, stejně jako v minulém zápase s Bílinou, ale tentokrát trestné střílení proměnil.

V závěru zápasu si již benešovští Vodní Lvi výhru pohlídali a získali tři cenné body.

Branky: 16. Stehno (Pulec, Nevyhoštěný), 26. Nevyhoštěný (Stehno, Pulec), 36. Tondr (Šulc) – 9. Havlíček (Jágr, J. Verbík), 23. Vacek, 24. Havlíček, 44. Kaňka (Havlíček, Vacek), 44. Žoha (TS). Třetiny: 1:1, 2:2, 0:2.

Benešov: Matoušek – Toužimský, J. Verbík, Jágr, Kaňka, Havlíček – Holada, R. Verbík, Žoha, Vacek, L. Holánek – Dvořák, Zeman, Strnad (41. Decsi), Starec, Medřický.

Ve středu od 18 hodin Benešov přivítá na svém ledě třetí Kobru Praha.