HC Benešov – Klášterec nad Ohří 6:3

Domácí do zápasu vlétli z ostra a v 7. minutě vedli 2:0. Nejprve Strnad našel zadovkou Kaňku, který nadvakrát prostřelil Damaška a o chvíli později po Vackově vyhrané buly odehrál hostující bek puk nešťastně na hůl Žohy, který neměl problém trefit odkrytou branku.

Domácí následně podržel Holeš při střelách Mikloviče a Pražáka, aby na druhé straně ztroskotal na Damaškovi Verbík. V 16. minutě ale Vacek našel ve skrumáži puk nejdříve a zvýšil na 3:0.

V závěru třetiny hráli hosté přesilovku pět na tři, kterou i na začátku druhé části domácí přežili (tyč Kocka). Přesto ve 24. minutě Miklovič po chybě obrany a nahrávce Bečváře snížil na 3:1. To byla také jediná branka druhé třetiny, když Drda a klášterecký Řepík nastřelili konstrukce branek.

Vše podstatné ze třetí třetiny se stalo v poslední desetiminutovce. Nejprve Pražák tečoval nahození Žižky, aby v přesilovce J. Verbík zvýšil po nabídce Descsiho na 4:2.

Poté přišla kuriozita v 58. minutě při domácí přesilovce, když dvakrát jeli hosté sami na branku. Nejprve Freiberg procedil puk mezi Holešovy betony, ale gól rozhodčí překvapivě neuznal, aby vzápětí při sóle Růžka zůstal puk před brankovou čarou, ale gól tentokrát platil. Klid na benešovské hokejky přidal ještě v téže přesilovce Jágr, aby cennou výhru Vodních lvů pečetil R. Verbík do opuštěné svatyně při power play hostů.

Branky a nahrávky: 3. Kaňka (Strnad, Decsy), 7. Žoha (Vacek), 16. Vacek (Žoha), 55. J. Verbík (Kaňka, Decsy), 59. Jágr (Rittig, Žoha), 60. R. Verbík (Kaňka) - 24. Miklovič (Bečvář), 51. Pražák (Žižka), 58. Růžek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 3:0, 0:1, 3:2.

HC Benešov: Holeš – R. Verbík, Zeman, Kaňka, Strnad, Decsi – J. Verbík, Dvořák, Jágr, Žoha, Vacek – Košatka, Rittig, Drda, Starec (41. Medřický), David.

V sobotu hraje Benešov od 17.30 v Bílině.