Kolín – HC Benešov 1:5

U zrodu benešovského vítězství stál kanonýr Michal Kaňka. A to hned od samotného začátku. Nejproduktivnější hráč druhé ligy totiž první branku utkání vsítil už v čase 0:16. To Kozly pěkně zaskočil.

A zanedlouho zase. Jeho samostatný únik sice neproměnil v gól, ale jeho věrný společník Jonáš byl připraven na dorážku.

Z této dvojce se Kolínu musela točit hlava. Ale příklad si z ní nevzali. Zatímco totiž oni proměnili, co se dalo, tak Kozlové s brankou pěkně dlouho otáleli. Jejich pokusy končily u Rückla nebo na tyčce jeho branky.

Zkrátka, Kozlové tvořili hru, makali, na ledě jich bylo plno, drželi se na puku, ale v konečném výsledku to nebylo vidět. Benešovskou branku totiž ne a ne trefit.

Čest Kozlů zachránil až v pětačtyřicáté minutě Dulovec, když zužitkoval Pohlovu přesnou nahrávku. Jenže v tu dobu měl Benešov na svém kontě už branky čtyři, držel jasné vedení. A navíc, domácím hráčům nedal možnost dostat se zpět do bojů o body.

Ba naopak, Jágr osm minut před koncem pohřbil naděje domácích. Košatka ho vyslal kupředu a on blafákem zvýšil opět na rozdíl čtyř branek. Tolik času a příležitostí, aby něco s konečným výsledkem udělali, už Kozlové neměli.

Benešovští Vodní Lvi tak z kolínského ledu podruhé v sezoně odvezli všechny tři body a stali se jedinými, s kým kolínští hokejisté letos nedokázali vyhrát.

Benešov se drží po výhře stále na špici tabulky, Kolín je čtvrtý.

Branky a nahrávky: 45. Dulovec (Pohl) - 1. Kaňka (Jágr), 14. Jonáš (Kaňka), 23. Adam (Strnad), 31. Jonáš (Kaňka), 53. Jágr (Košatka). Rozhodčí: Doležal – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:2, 1:1. Diváci: 710.

HC Benešov: Rückl - J. Verbík, Zeman, Jonáš, Kaňka, Jágr - Košatka, R. Verbík, Vacek, Burda, David - Kouba, Kouřil, Strnad, Starec, Adam.