HC Benešov – TJ SC Kolín 4:3

Ještě před začátkem utkání museli domácí řešit velký problém, když se jim hodinu před zápasem zranil brankář Kielus a mladý Bílek odjel na hory, tudíž neměl, kdo hájit benešovskou svatyni. Rychle se tedy volalo do Tábora, kde hostuje v juniorské soutěži Michal Holánek, aby někdo dopravil jeho registraci do Benešova. To se povedlo na poslední chvíli, když i Holánek dorazil z domova na poslední chvíli. A tak při rozbruslení vlezl do branky útočník Strnad.

Také tato příhoda měla velký podíl na tom, že se Benešov od začátku spíše věnoval obranné fázi. Kolínští Kozlové dopředu také nic moc nevymysleli, a tak se hrála v první třetině spíše šachová partie. Největší příležitost měli ve 4. minutě domácí, ale Vacek backhendovou střelou po ledě trefil tyč a L. Holánek z dorážky netrefil odkrytou kolínskou svatyni. Oba týmy nic pořádného nevymyslely ani z přesilovek, a proto se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Kubát nejprve trefil M. Holánka a vzápětí horní tyč benešovské branky. Na druhé straně Vacek v zakončení selhal. Skóre otevřeli Kozlové po zásluze ve 26. minutě, když Kubát po přihrávce Pospíšila udělal kličku M. Holánkovi a backhendem poslal puk do sítě. Zamrzlí domácí zahrozili jen přesilovkovou ránou J. Verbíka do horní tyče Blažkovy svatyně. Jinak vládli na ledě Kolínští, což potvrdili ve 32. minutě, když nepříliš prudkou ránu Procházky od modré propustil M. Holánek mezi betony. S Vodními Lvy to vypadalo špatně, ale to by nesměli mít ve svém středu kapitána Kaňku, který o minutu později, po přiťuknutí Jágra, vymetl střelou přes obránce pavouky v kolínské šibenici. Vzápětí ale chyboval R. Verbík, který posléze v nájezdu fauloval Musila a rozhodčí nařídil trestné střílení, které ale M. Holánek Musilovi lapil. To Vodním Lvům nalilo sebevědomí do žil a v 35. minutě Kouba při avizované výhodě propálil od modré Blažka. Vzápětí mohl Kaňka otočit stav, ale po krásné nabídce Jonáše, netrefil branku. A tak v závěru třetiny trestali hosté, když se v přesilovce nejlépe orientoval v brankovišti kapitán Malý.

Do třetí třetiny proházel trenér Benešova sestavu, což zpočátku přinášelo úspěch, ale ne gólový (Jonáš nad, J. Verbík do Blažka), na druhé straně zahrozil dvakrát Pospíšil, ale M. Holánek domácí podržel. V 47. minutě hráli Vodní Lvi přesilovku, které jim v zápase moc nevycházely, ale tentokrát v závěru Košatka dělovkou od modré vyrovnal. Poté se hrála vyrovnaná partie, ze které stály za zmínku jen úniky Starce a L. Holánka zakončené vedle. Vše se schylovalo k remíze. Jenže přišla 56. minuta, hákování(?) Pospíšila na J. Verbíka, který chvíli předtím podklouzl, ale na druhou stranu Pospíšilova hokejka byla na těle benešovského obránce. Rozhodčí posoudil střet jako faul a poslal kolínského hráče na trestnou lavici. Po pětadvaceti vteřinách ještě průnik Jágra hosté zpacifikovali, ale dorážka Kaňky skončila v síti. Domácí se tak poprvé dostali v zápase do vedení, které uhájili až do konce a zůstali tak na prvním místě v tabulce.

Branky a asistence: 33. Kaňka (Jágr, Kouřil), 35. Kouba (Jonáš, Jágr), 49. Košatka (R. Verbík), 57. Kaňka (Jágr, Jonáš) – 26. Kubát (Pospíšil, Drak), 32. Procházka (Drak), 39. malý (Musil, Drak). Rozhodčí: Vláčil – Andrejsek, Chochola. Vyloučení: 4 x 2 – 8 x 2. Využití: 2:2. Diváci: 300. Třetiny: 0:0, 2:3, 2:0.

HC Benešov: M. Holánek - J. Verbík, Kouba, Kaňka, Jonáš, Jágr - R. Verbík, Košatka, Vacek, Bosas (41. Strnad), L. Holánek – Zeman, Kouřil, Kocman, Starec, David.

TJ SC Kolín: Blažek (48. Brázdil, 48. Blažek) – Drak, Kubát, Mokres, Pospíšil, Mejzr – Nedbal, Přibyl, Malý, L. Skokan, Musil – Procházka, Hloušek, Pomichálek, Manhart.

Ve středu 22. prosince hrají benešovští Vodní Lvi v domácím prostředí od 18 hodin s Milevskem.