HC Benešov – Pelhřimov 4:5

Od začátku se hrála vyrovnaná partie, ale brankáři své svatyně drželi neposkvrněny až do 12. minuty. To domácí kapitán Kaňka vyslal do brejku Bosase a litevský útočník i s trochou štěstí překonal brankáře Pelhřimova. Benešovská radost ale vydržela pouhých 103 vteřin. To se při hře čtyř proti čtyřem prosadil Hrbatý po přihrávce Plachého. Do konce třetiny se zvýšila útočná aktivita obou mužstev, ale stav se nezměnil, když na každé straně po střelách zacinkala konstrukce branky.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán, jmenovitě čerstvý otec Petr Vacek, který po samostatné akci podruhé překonal brankáře hostů. Jenže radost Benešova opět netrvala dlouho, když v čase 24:09 unikl domácí obraně Kubát a nadvakrát prostřelil Maláče – 2:2. Ofenzivní hokej se šancemi na obou stranách pokračoval. Skóre se opět měnilo ve 32. minutě, když krásnou přesilovkovou kombinaci Kouba – Jonáš – Kaňka, zakončil posledně jmenovaný pohodlně do branky – 3:2. Jenže, jak už bylo v zápase zvykem, hosté dlouho nečekali na vyrovnání. Za čtyři minuty vypálil v početní výhodě Rašner a dělová koule propálila Maláče – 3:3.

Ve třetí třetině pokračovala vyrovnaná partie, ale branky začaly padat až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve v 51. minutě vyrobil brankář Benešova Maláč hrubku, když namazal puk z rohu kluziště na modrou Hrbatému, který neměl problém poslat puk do prázdné svatyně a dostal hosty poprvé v zápase do vedení. Domácí ale nechtěli prohrát, vyvinuli obrovský tlak, který vyvrcholil v 59. minutě, když po přesilovkové kombinaci a přihrávce Jonáše, dotlačil puk za zády brankáře Kaňka. Zdálo se, že je na spadnutí prodloužení. Jenže nedůslednost v domácí obraně zapříčinila, že Hrbatý v čase 59.23 zasadil pátý hřebíček, svůj třetí, do benešovské rakve, z čehož se již Vodní Lvi nevzpamatovali.

„Z prohry jsem velmi zklamaný. Zápas byl divácky atraktivní, kluci hráli velmi dobře, vypracovali si řadu šancí a vstřelili čtyři góly. Jenže jsme pětkrát inkasovali, když nás nepodržel brankář Maláč, který po zápase ukončil v Benešově činnost,“ byl rozzlobený trenér Benešova Jan Vobecký na zkušeného brankáře a dodal: „Ve středu s Trutnovem dostane příležitost v brance Kielus. Během týdne by se měl u nás objevit bývalý extraligový gólman, ale jméno si nechám zatím pro sebe.“

Branky a asistence: 12. Bosas (Kaňka), 22. Vacek (Jágr), 32. Kaňka (Jonáš, Kouba), 59. Kaňka (Jonáš) - 14. Hrbatý (Plachý), 25. Kubát (Hořava), 36. Rašner (Plachý), 51. Hrbatý, 60. Hrbatý. Rozhodčí: Würtherle – Vaněk, Ondráček. Vyloučení: 8 x 2 + David, Vacek 10 minut – 10 x 2 + Roháčik 10 minut. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:2.

HC Benešov: Maláč - J. Verbík, Kouba, Kaňka, Jonáš, Bosas - R. Verbík, Kocman, Jágr, Vacek, David (31. Burián) - Kouřil, Košatka, Holánek, Starec (41. Drda), Strnad.

Již ve středu 8. prosince hrají benešovští Vodní Lvi opět v domácím prostředí, když ve 20. kole přivítají od 18 hodin HC Trutnov. „Pokud budeme hrát stejně jako proti Pelhřimovu, tak musíme vyhrát,“ věří trenér Vobecký.